Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy 2021 turizm sezonu açılış tarihini açıkladı!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy  2020 yılı turizm sezonunu değerlendirerek 2021 yılı beklentilerini anlattı.

Reklam
Bakan Ersoy 2021 turizm sezonu açılış tarihini açıkladı!
03 Ocak 2021 - 18:40
Reklam
Koronavirüse karşı alınan önlemler ve aşılamanın vaka sayısını düşüreceğini kaydeden Bakan Ersoy Nisan ayına doğru önemli mesafeler alınacağını sandığını belirtti.

Vaka sayısının hedeflenen sayının altına düşmesi durumunda hava trafiğinin de açılacağını vurgulayan Bakan Ersoy şu anda Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinde aşılama çalışmalarının başladığını ve birkaç ay içinde önemli noktalara gelineceğini kaydetti.


Nisan ayına kadar dünyada aşılamanın belli noktaya gelmesinin hızla olumlu bir havanın esmesine yol açacağına vurgu yapan Bakan Ersoy şöyle devam etti:


''Pandemi sonrasına çok hazırlıklı girersek insanların ciddi psikolojik rahatlamaya ihtiyacı var. Bunun yolu da güzel bir yerde, deniz kenarlarında tatil yapmaktır. Dünyanın güzel yerlerini gezmektir. Salgının etkisinden yavaş yavaş kurtulmaya başlayan Asya’da bunun örnekleri görülüyor. Öncesinde hızlı hareket edersek geçmiş zararlarımızın telafisini de büyük oranda sağlamış olacağız.''


Kritik eşik vaka sayısının 2 bin 500’ün altına düşmesi olduğunu kaydeden Bakan Esoy bu sayının altına düşülmesi durumunda kırmızı hattan çıkılacağını ve 2021 yılı turizm sezonunu Nisan ayında başlatmayı hedeflediklerini belirtti.


Turizm sektörünün pandemi nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiğini bazı işletmelerin zorlandığını belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy turizm işletmelerinin ayakta kalması için olanaklar ölçüsünde destek verdiklerini, işletmelerin salgın sonrasına şimdiden hazırlıklı olması için elllerinde geleni yaptıklarını ve bu desteklerin olanaklar ölçüsünde süreceğini kaydetti.

Turizmde 2023 hedeflerine ulaşmak için daha geniş bir çerçevede hareket ettiklerini kaydeden Bakan Ersoy sözlerine şöyle devam etti:

''Ülkemizin her parçasını turizme kazandırmaya çalışıyoruz. Turizmimizin kıyılara ve sadece yaz aylarına sıkışmasından kurtarmak için çalışıyoruz. Ülkemizde 12 ay turizmin canlı olması için her türlü olanak var. İstihdam yaratan yerel kültür ve ürünleri teşvik eden projeler üretiyoruz. Turizm yereldeki insanımızın hayat kalitesine ve ekonomik refahına katkı sunabildiği müddetçe orada değer görecek, sahiplenilecek ve güçlenecektir. Bu konuyu geniş çaplı ele alıyoruz.''

Reklam
Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Murat ışık
  11 ay önce
  HİÇ İNANISIM GELMİYOR TURİZM DİYE BİR ŞEY Mİ KALDI BOŞ İŞLER KÜÇÜK ESNAF BİTTİ OTOBÜSÇÜ ACENTACI REHBERLER
 • Vahit Gülay
  11 ay önce
  İyi guzel de turizmin başlangıç tarihleri neden hep yurt dışı tur operatörlerinin uçuş tarihlerine göre düzenlenmeye çalışılıyor. Bu ülkede bir cok ter*** otel olarak hizmet veren tesis var. Güneydeki otel denizi var diye açıp kendini kurtarmaya çalışıyor. Ter*** otellerin ise spa ve havuzlardan başka cazibe noktası yok. Buna acil bir çözüm getirip bizleri de bir an once misafirlerimizle buluşturmayı hedeflemeleri gerekir. Turizm hareketi sadece Deniz, kum, güneş demek değil, sayın bakanın veya danışmanlarının bunu bilmeleri gerekir. Bilemiyorlarsa bilenleri göreve getirmeleri gerekir.