Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm ve seyahat sektörü 2021'de ne kadar umut vadediyor?

Enuygun’un gerçekleştirdiği son araştırmaya göre, her 10 kişiden 9’unun 2021 yılında kişisel ya da turistik bir seyahat planı bulunuyor.

  • Reklam
Turizm ve seyahat sektörü 2021'de ne kadar umut vadediyor?
03 Mart 2021 - 17:54
Reklam
Enuygun'dan yapılan açıklamaya göre, yeni normalle birlikte alınan tedbirler neticesinde seyahatlerde en çok şahsi araçların yanı sıra otobüs ve uçak tercih ediliyor.

Salgın ile birlikte küresel çapta getirilen kısıtlamalar, uçuş ve konaklama yasakları seyahat ve tatil planlarını da etkilerken Wingie Enuygun Group Üst Yöneticisi (CEO) Çağlar Erol, 2021 yılının ikinci yarısından sonra pandeminin etkilerinin azalacağını umut ettiklerini ve insanların 2020’de erteledikleri seyahatleri hızlı bir şekilde gerçekleştireceğini düşündüklerini söyledi.


Salgın döneminde 5 milyon kredi kartının ilk kez internet ödemesi ile tanıştığına dikkati çekerek, 2021’de online’a olan ilginin daha da artacağını bildiren Erol salgın döneminde gelen seyahat yasakları sebebiyle Mart ve nisan aylarında kullanıcı sirkülasyonları dursa da internetten seyahat hizmeti veren şirketlerin çalışmaya aralıksız devam ettiklerini ifade etti.

Yaptıkları son tüketici araştırmalarının da gelecek dönemde seyahat konusunda umut vadeden sonuçlar verdiğini belirten Çağlar Erol şöyle devam etti:

''Yeni normalle birlikte yapılan seyahatlerde kullanılan ilk 3 ulaşım aracının salgın öncesine kıyasla değişiklik göstermediğini, kullanıcıların tekrar uçak ve otobüs kullanımına ağırlık verdiğini gördük. Yakın tarihte Harvard Üniversitesi’nin de yapmış olduğu bir araştırmaya göre, hava yolu ulaşımının alışverişe çıkmak ya da bir restoranda yemek yemekten daha güvenli olduğu raporlandı. 2021 yılının ikinci yarısından sonra pandeminin etkilerinin azalacağını umut ediyor ve insanların 2020’de erteledikleri seyahatleri hızlı bir şekilde gerçekleştireceğini düşünüyoruz.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum