Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy'dan 2021 turizm sezonuyla ilgili yeni açıklama

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy , Ankara'da Resim ve Heykel Müzesi'nde medya temsilcileriyle bir araya geldi.

Reklam
Bakan Ersoy'dan 2021 turizm sezonuyla ilgili yeni açıklama
12 Ocak 2021 - 12:40
Reklam

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptığı açıklamada etkinliklerin ve turizm sezonunun başlangıç tarihiyle ilgili bilgi verdi.

Vaka sayılarındaki düşüşe göre doluluk oranlarının belirleneceğini bildiren, Türkiye’nin turizm sektöründe rakip ülkelere göre daha iyi bir performansla sezonu kapattığını kaydeden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mart ayı itibariyle turizm etkinliklerin başlayacağını duyurdu.


Turizmin 81 ile yayılması için çalışmalarda sona yaklaşıldığına dikkat çeken ve alanında uzman bir ekibin görevi başında olduğunu kaydeden Bakan Ersoy, ülkenin turizm potansiyelinin tanıtımında ülkelerin tercihlerine göre bir tanıtım programı hazırlandığını aktardı.


Bu sene turizmde V çıkışı beklendiğini belirten Bakan Ersoy şöyle devam etti:


''Vaka sayısı hızla aşağıya iniyor. Türkiye kırmızı destinasyondan çıkıp güvenli konuma geliyor. Bu hafta itibariyle aşılama başlayacak. Mart ayında iki binli rakamların altına ineriz. Bu süreçler içinde binli rakamlara ineriz, Nisan ayı itibariyle biz sezonun açılacağına inanıyoruz. 2019 rakamlarını 2021 de yakalama şansımız yok 23, 3 milyar doları geçeceğimizi umuyoruz. Bu yıl Tatara yılıydı 2021 yılında Patara yılına devam ediyoruz. Etkinliklerle Patara’yı ön plana çıkaracağız.''

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum