Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy'dan Kılıçdaroğlu'na: ''Siz bunları zaten biliyorsunuz''

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun düzenlediği basın toplantısındaki iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy'dan Kılıçdaroğlu'na: ''Siz bunları zaten biliyorsunuz''
03 Ağustos 2021 - 16:42
Reklam
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Twitter hesabından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu'nun iddialarına yanıt verdi.

Bakan Ersoy twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:


''Sayın Kılıçdaroğlu, hem anayasa hem kanunlar gereği yanan orman arazilerinin öncelikle ağaçlandırılması hukuki bir zorunluluk olup, görev yetkisi Tarım ve Orman Bakanlığındadır. Bu arazilerin yangın sonrası turizm veya başka amaçla yapılaşmaya açılması da hukuken mümkün değildir.''


Bakan Ersoy, sözlerinin devamında da CHP lideri Kılıçdaroğlu'na ''Siz bunları zaten biliyorsunuz ama gerçek dışı iftiralarınıza ısrarla devam ediyorsunuz.'' şeklinde yanıt verdi.


Yangın konusu ile ilgili özel basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

''Yaşadığımız felaket zaten saray iktidarının elinde hırpalanmış olan ruh sağlığımızı maalesef daha da etkiledi. Halk yardım çağrısı yaptığı zaman onları anlamak yerine önüne geleni terörist yaftalamak ancak aciz yönetimlerin başvuracağı bir taktiktir. Halkımızın ruh sağlığını düşünmeliyiz. Yangında zarar görmüş alanlara ne Turizm Bakanı'nın, ne sarayın, ne de onların avalerinin bir tek tuğla koymalarına izin vermeyeceğiz. Herkesi uyarıyorum. Yanan alanlarda ranta açılacak bir avuç toprağı bile yanlarına bırakmam, ellerinden alacağım.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum