Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy'dan Rusya uçuşları ile ilgili açıklama!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Rusya'nın artan vaka sayılarını gerekçe göstererek Türkiye'ye uçuşları sınırlandırması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Reklam
Bakan Ersoy'dan Rusya uçuşları ile ilgili açıklama!
14 Nisan 2021 - 11:07
Türkiye’de artan koronavirüs vakaları nedeniyle Rusya, tarifeli ve charther uçak seferlerini 15 Nisan-1 Haziran 2021 döneminde tek taraflı olarak durdurdu.

Turizm sezonunun başlamasına yakın zamanda alınan bu karar turizm sektöründe büyük gelir kayıp anlamına gelirken Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Ersoy konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Rusya’nın aldığı kararın etkilerini bu hafta içerisinde görmeye başlarız. Vakaların düşüşüne göre uçuş yasağının tarihi erkene çekilebilir. Turist sayısında 500 bine yakın düşüş olabilir. Yaz ayları için yapılan rezervasyonlarda bir sıkıntı yok.''

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, yaptığı açıklamayla iki ülke arasındaki tarifeli ve charther uçak seferleri 15 Nisan-1 Haziran 2021 döneminde tek taraflı olarak durdurulduğunu belirtmişti. Alınan karara göre tahliye seferleri düzenlenmesi amacıyla sadece Moskova-İstanbul arasında haftada iki uçak seferi düzenlenmesine izin verilecek.

Rusya Federasyonu hükümeti tarafından alınan karara gerekçe olarak Türkiye’de vaka sayısındaki hızlı artış ve mutasyonlar gösterildi.


Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum