Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy'dan turizm hareketliliği açıklaması! 'İyi gidiyoruz, hedefimiz...'

Bazı temaslar için Antalya'ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Serik ilçesindeki turizm sezonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy'dan turizm hareketliliği açıklaması! 'İyi gidiyoruz, hedefimiz...'
10 Temmuz 2021 - 14:56
Reklam
Bu sene geç başlayan sezonun uzayaraK kasım ve Aralık aylarına kaymasını, turizmcilerin de verimli bir sezon geçirmesini umduklarını söyleyen Bakan Ersoy, yıllık turist hedeflerini revize ettiklerini, bu yıl için yurt dışı ziyaretçi sayısını 25 milyon olarak öngördüklerini belirtti.

Rakamların iyi gittiğini ve net sayıların TÜİK tarafından açıklanacağını vurgulayan Bakan Ersoy 7 milyon 250 bin civarında yurt dışı ziyaretçi sayısını Türkiye'nin yakaladığını, Temmuz ayının çok iyi gittiğini Ağustos ayının da daha iyi gideceğini düşündüklerini belirterek Temmuz, Ağustos ve Eylülde 15 milyonluk bir sayıyı yakalayacaklarını düşündüğünü belirtti.


Bakan Ersoy açıklamsının devamında şunları söyledi:


''İşin matematiği nedir, derseniz 25 milyon turist hedefini bu matematikle yakalarız gibi gözüküyor. Sevindirici olan her gün havalimanlarındaki sayının artarak devam etmesi. Bu açıdan güzel. Karantina kapsamında tutan bazı ülkeler vardı, onlarla da tek tek görüşüyoruz. Bu hafta da bazı ülkelere ziyaretlerim olacak. Onların da karantina kapsamından, tekrar Türkiye yavaş yavaş çıkarılıyor. İnşallah 25 milyonu da geçeriz diye düşünüyorum ama şu anki hedefimiz 25 milyon turist 20 milyar dolar gelir elde etmek. Şu anda iyi gidiyor. Geçen seneden çok fazla iç turizm hareketi var. Rezervasyonlardan gözlemliyoruz. Yurt dışından da gelmeye başladı. Takip ediyorum. Özellikle tatil noktalarında Kuzey Ege'den Mersin'e kadar olan hattı değerlendiriyorum. Otellerin çok büyük bir kısmı açıldı. Yüzde 96'sı, 97'si açıldı. Bizim açımızdan sevindirici. Yeni açılan oteller de var, hizmete giren. Tatil bölgelerinde pandemi sebebiyle kapanan otellerin büyük kısmı açıldı. İnşallah sezonun da uzayacağını düşüyorum. Kurban Bayramı diye bakmıyoruz, çok fazla yatak kapasitemiz olduğu için.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum