Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy'dan turizm sektörüne verilecek destekle ilgili önemli açıklamalar!

İstanbul’daki Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda özel tiyatroların temsilcileriyle bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, toplantının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy'dan turizm sektörüne verilecek destekle ilgili önemli açıklamalar!
14 Mart 2020 - 14:07
Reklam

İstanbul’daki Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda özel tiyatroların temsilcileriyle bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, toplantının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

 

Turizm sektörüyle ilgili bir destek paketi üzerine çalıştıklarını belirten Ersoy, “Perşembe günü sektör temsilcileri ve STK başkanlarıyla toplantı gerçekleştirdik. Onlardan gelen istekler ve talepler doğrultusunda hemen akabinde Hazine ve Maliye Bakanlığı ile bir toplantı yaparak bu istekleri ve konuları tartıştık” dedi.

 

Destek paketinin bir hafta içinde açıklanacağını ifade eden Bakan Ersoy “Herhangi bir gecikme söz konusu değil. Önümüzdeki hafta içinde turizm sektörü destek paketini açıklayacağız” şeklinde konuştu.

 

Turizm sektörünün koronavirüsünden birinci derecede etkilendiğini belirten Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

''Yine  bakanlığımız uhdesinde olan kültür ve sanat faaliyetleri ve etkinlikleri de Nisan sonuna kadar ertelendi. Özellikle özel tiyatrolar da bu süreçte en olumsuz etkilenenler arasında. Bugün özel tiyatroların temsilcileriyle, Tiyatro Kooperatifi ve Oyuncular Sendikası temsilcilerini davet ederek bir toplantı gerçekleştirdik. Detaylı olarak acil ihtiyaç duydukları konuların üzerinden geçtik.”

 

Bakan Ersoy, özel tiyatroların Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün sitesinden hangi kriterlerde başvuruda bulunabilecekleri ile ilgili bir açıklama yayınlanacağını dile getirdi.

 

Bakan Ersoy, “Özel tiyatroların başvurularını aldıktan sonra haftaya cuma günü bir toplantı daha yapıp bir sonraki hafta içinde özel tiyatrolara nasıl bir destek paketi sunacağımızı da açıklayacağız. Şu anda en büyük mağdur turizm sektöründen sonra aslında kültür ve sanatla ilgilenen başta özel tiyatrolar. Onlara da bu süreçte bir destek paketiyle yardımcı olacağız” ifadelerini kullandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum