Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy'dan TÜRSAB ve iştiraklerine Çiftlikbank benzetmesi!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığın 2022 yılı bütçe görüşmeleri sonrasında milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

  • Reklam
Bakan Ersoy'dan TÜRSAB ve iştiraklerine Çiftlikbank benzetmesi!
21 Kasım 2021 - 16:21
Reklam
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) merkezi bire üçle mal ettiğini söyleyen Bakan Ersoy, atıl halde olan Kuşadası Kongre Merkezi ile ilgili Çiftlikbank nitelendirmesinde bulundu.

İlk göreve geldiğinde KOMER’e gittiğini, TÜRSAB'ın merkezi bire üç maliyetle mal ettiğini kaydeden Bakan Ersoy şunları söyledi: ''Biz içine girdik. Teftiş raporları, hatır çekleri vesaire. Gerekli suç duyurularında da bulunduk. Şimdi diyor ki bize özetle ben bire üç maliyetle yapmaya devam edeceğim, sen hiç sorgulama, yönetimin de dışında kal. Ben devletten götürmeye alıştım, devam edeyim. Bir Allah’ın kulu bana bir daha böyle bir yatırımla ilgili gelmesin. Bana yutturma şansları yok, izin de vermeyeceğim, sonuna kadar da takipçisiyim.''


Özellikle iyi niyetli olan birinin yönetim kuruluna bakanlığı da alması gerektiğini, bakanlığın bugüne kadar TÜRSAB’la yaptığı bu tarz protokollerin hepsinden alacaklı olduğunu kaydeden Bakan Ersoy şöyle devam etti:


''STK olmanız bakanlığa her seferinde bir para takmanızı mı gerektiriyor? Dikkat ediyorum, çok ilginç, orası Çiftlikbank gibi. Borçlu olan şirketlerin hepsi batık, müflis şirketler. Bu TÜRSAB’ın gelir ettiği şirketler hiçbir şeyde yok. Güzel düzen kurmuşlar. Biz o işte yokuz ya.'' 


Gaziantep Zeugma Müzesi çalışanı arkeolog Merve Kaçmış’ın intiharı üzerine yürütülen soruşturmaya ilişkin de kayıp eserleri doğrulayarak esas eserlerin bilirkişi tarafından sayıldığını ve sadece toplam değeri 920 lira olarak tespit edilen bazı toprak eserlerin bulunamadığını kaydeden Bakan Ersoy, bu eserlerin, küçük ebatlarda müzede binlerce örneği olan pişmiş toprak, tabak, bronz iğne gibi eserler olduğunun tespit edildiğini, bulunamayan 920 liralık bedelli 10 parçayla ilgili personeller hakkında soruşturmanın devam ettiğini dile getirdi. Güvercinlik’te yanan ormanlık alanlara “otellerin yapıldığına” ilişkin sorular üzerine de Bakan Ersoy şunları söyledi:

''Güvercinlik’te yanan yer şu anki otellerin yapıldığı yer değil, yan tarafı. Yanan yer 2007’deki yangında üzerine yatırım yapılmayan yer. Bakanlığım dönemimde de ilgili tahsis sahibi edimlerini yerine getirmediği için tahsis iptal edildi.'' 

CHP’li Mürsel Alban’ın, Ersoy’un Torba’daki oteline yönelik eleştirileri üzerine de Ersoy, arazilerin 1974 yılında alınmış baba mirası olduğunu ileri sürdü.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum