Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Direk uçuşlar başladı! Kapadokya'da Moldovalı turist sevinci

Merkezi Nevşehir'de bulunan bir seyahat acentasının organizasyonuyla Moldova'nın başkenti Kişinev'den havalanan uçak, Kapadokya Havalimanı'na indi.

  • Reklam
Direk uçuşlar başladı! Kapadokya'da Moldovalı turist sevinci
21 Kasım 2021 - 16:20
Reklam
Aprona yanaşan uçaktan inen turistler, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dinler ve görevliler tarafından karanfillerle karşılanırken aşı belgesi kontrolü ve ateş ölçümü sağlık personelince yapılan turistler, pasaport kontrolünün ardından tur otobüsleri ile konaklayacakları otellere götürüldü.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Kapadokya'ya farklı ülkelerden direkt uçuşlar yapılması için yürütülen çalışmalar kapsamında Moldova'dan turist kafilelerinin gelmeye başladığını belirten Mehmet Dinler, bu ülkeden Kapadokya Havalimanı'na 2022'de daha fazla turistin gelmesi için tanıtım faaliyetlerinin sürdüğünü belirtti.


24 Kasım tarihinde de 144 kişilik uçağın geleceğini ve şimdiden o uçağın da tamamen dolduğunu kaydeden Dinler şöyle devam etti: ''Bizim varlık nedenimiz olan bu topraklara çok şey borçluyuz. Kapadokya için üretmeye devam edeceğiz. Moldova henüz bölgemiz için yeni bir pazar. Üç gün boyunca misafirlerimize bölgeyi en iyi şekilde anlatmaya çalışacağız.''


Ülkelerinden Türkiye'nin önemli turizm merkezi Kapadokya'ya direkt uçuşla gelebilmenin mutluluk verici olduğunu söyleyen Moldovalı turistler ise şunları söyledi:


''Daha önce Antalya'ya gelmiştim ama Kapadokya'ya ilk defa geldim. Aktarmalı uçuşlarla buraya gelmek zor oluyordu. Moldova'dan birçok kişi Kapadokya'ya gelmek istiyor. Direkt uçuşla gruplar gelmeye devam edecektir.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum