Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy E-ticaret sitelerinin seyahat acentası olmasına noktayı koydu!

Uçak Bileti Satan Seyahat Acenteleri Derneği (UBSAD) yönetimi Nebil Çelebi başkanlığında, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret etti.

  • Reklam
Bakan Ersoy E-ticaret sitelerinin seyahat acentası olmasına noktayı koydu!
18 Ekim 2020 - 04:51
Reklam

UBSAD Yönetimi ziyaretinde 6 maddeden oluşan taleplerini Bakan Ersoy'a sunarken, Bakan Ersoy UBSAD’ın diğer taleplerine sıcak bakarak “Seyahat acentalarının menfaatine olan maddeleri hayata geçireceğiz” dedi.

Türk Hava Yolları (THY) ile karşılıklı görüşme talebini, churning uygulamasının kaldırılmasını sağlayarak başlatan ve THY’nin UBSAD ile birlikte diğer sorunları cözümü için yapılacak görüşmelerinde moderatör olarak yer alabileceğini belirten Bakan Ersoy ürün iptali sırasında, hizmet bedellerinin düşülerek iade yapılması talebinin uygun olduğunu, bu konunun hayata geçirileceğini bildirdi.


''Seyahat acentalarına karşı haksız rekabete izin vermeyiz''

Görüşme sırasından N11, hepsiburada, trendyol gibi online alışveriş sitelerine seyahat acentası belgesi verilmesi konusuna da değinen Bakan Ersoy, bu kuruluşların subdomain kullanarak hazır siteleri üzerinden satış yapamayacaklarını belirterek ''Haksız rekabet değil, serbest rekabet sistemine girmeleri için seyahat acentası açmaları gerekiyor. Ayrıca kanunda belirtildiği gibi açacakları şirket üzerinden seyahat acentacılığı dışında başka iş yapamazlar. Türkiye’de haksız rekabet yaratmamaları için yasal seyahat acentası açmaları gerekiyor. Acentalara karşı haksız rekabet yapmalarına izin vermeyiz. Bu konuda gerekli önlemleri alıyoruz” ifadelerini kullandı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum