Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy: ''Öncelikli hedefimiz uluslararası seyahati artırmak''

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Turizm Konseyi toplantısına katıldı.

  • Reklam
Bakan Ersoy: ''Öncelikli hedefimiz uluslararası seyahati artırmak''
10 Haziran 2020 - 17:21
Reklam

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ErsoyBursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Turizm Konseyi toplantısına katıldı. 

 

Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) çatısı altında faaliyet gösteren ve 2'nci kez Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile bir araya gelerek video konferans sistemiyle gerçekleştirilen Turizm Konseyi toplantısında konuşan Bakan Ersoy, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde Bakanlık olarak önemli çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Uluslararası seyahatin artırılması noktasında yoğun gayretlerinin devam ettiği söyleyen bakan Ersoy ''Hastalığın kontrol altına alınması neticesinde salgında başarılı olan ülkelerle uluslararası trafiği artırmak amacındayız. Şu an ikinci aşamadayız. Ülkemize yoğun şekilde turist gönderen 60 ülke ile iletişime geçtik. Büyükelçilerimiz vasıtasıyla da sertifika programı ve hastane altyapımız ile ilgili ülkelere bilgilendirme yaptık. Bu ülkelerin muhatap bakanlarıyla turizm diplomasisi başlattık" dedi.

 

Bakanlık olarak turizmde sertifikasyon süreçlerine ağırlık verdiklerini kaydeden ve turizm sektöründe sertifika programını Avrupa'da uygulayan ilk ülkenin Türkiye oldğunu vurgulayan Bakan Ersoy ''Bu uygulamayla ilgili de tanıtım faaliyetlerine başladık. Maksimum seviyede işletmenin bu sertifikasyon programından faydalanmasını istiyoruz. Covid-19 sonuçlandıktan sonra sertifikasyonun bazı kriterlerinde değişiklik yapılarak devam edilecek. Sertifikasyona sahip çıkarak tanıtım ve pazarlamayla ön plana çıkacağız" diye konuştu.

 

Normalleşme sürecinde önceliğin hava trafiğini başlatmak olduğunu ifade eden, normalleşme süreciyle iç trafiğin başladığı ve artarak devam ettiğine dikkat çeken Bakan Ersoy, Haziran sonu ve Temmuz ayı itibarıyla trafiğin yoğunlaşacağını, bu süreçte dış trafiğin devreye alınması durumunda sezonun da uzayarak devam edeceği için çok ciddi bir turizm potansiyelini Türkiye'nin geri kazanmış olacağını vurgulayarak ''Hedefimiz, maksimum seviyede turizm işletmesinin tekrar çalışması için gerekeni yapmak. 2021 sezonuna başlangıç olması açısından bu çok önemli. Tanıtım politikalarında da bazı değişiklikler yaptık. İç turizme Temmuz sonuna kadar yoğun tanıtım desteği vermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum