Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy satışa çıkan otellerle ilgili konuştu!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, koronavirüs salgınından dolayı satılan otellerle ilgili açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy satışa çıkan otellerle ilgili konuştu!
13 Ocak 2021 - 14:57
Reklam
Ankara'da Resim ve Heykel Müzesi'nde medya temsilcileriyle bir araya gelen ve etkinliklerin ve turizm sezonunun başlangıç tarihiyle ilgili bilgi veren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a satışa çıkan otel sayısındaki artış ve olası aşı pasaportu uygulaması da soruldu.

Satışa çıkarılan otellerle ilgili yaptığı açıklamada Bakan Ersoy şunları söyledi:


''Pandemiden dolayı devir olan otel sayısı az. Sorun aslında geçmişten kaynaklanıyor. Geçmişten gelen sıkıntıların pandemiyle sürdürülemez olmasından. Marka otellerde sorun yok. Bazıları da internete verdikleri satış ilanlarıyla piyasayı öğrenmek istiyor.''


‘Aşı kartı uygulamasına Türkiye de uyacak


Aşı pasaportu tartışmaları ile ilgili bir soruyu ise Bakan Ersoy şu şekilde yanıtladı:

''Zor günlere alışık, deneyimli bir sektörüz. Adım adım gideceğiz, gelişmelere göre her türlü hazırlık yapılıyor. Uluslararası trafikle ilgili aşı kartı uygulaması karar alınırsa Türkiye de uyacak.''

Bakan Ersoy gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda Türkiye’nin 2021 yılında 31 milyon turist ağırlamayı ve 23 milyar dolar turizm geliri elde etmeyi hedeflediğini de açıkladı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum