Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy: ''Tek Tek görüşüyoruz, hepsi olumlu''

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki ortak açıklaması öncesi turizm sezonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy: ''Tek Tek görüşüyoruz, hepsi olumlu''
10 Haziran 2021 - 09:30
Reklam
Rusya'nın Türkiye ile uçuş kısıtlamasını kaldırmasına ilişkin temasları sürdürdüklerini belirtene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, görüşmelerin olumlu gittiğini ve Rusların yerinde tespit yapacağını söyledi.

Rusların ziyaret programı istediklerini ve programı verdikleini belirten Bakan Ersoy randevu beklendiğini söyledi. Rus heyetin ziyaretinin ardından verilerini Rusya devleti ile paylaşacağını, bu veriler ışığında ülkenin uçuşları yeniden başlatmaya karar vereceğini belirten ve Avrupa ülkeleriyle yapılan görüşmeler hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy şunları söyledi:


''Bütün ülkelerle bizim Sağlık Bakanlığı yetkilileri onların Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Covid yönetim merkezleri diyelim onlarla mutabakat sağlıyoruz. Her iki heyeti düzenli olarak, defalarca görüştürüyoruz. Herkesin karşılıklı soruları oluyor. Sorular cevaplanıyor. O aşamalar geçiliyor şu anda. Olumlu gidiyor hepsi. Şu ana kadar 8’den fazla ülke ile görüşme sağlandı. Avrupa ülkeleri de hızlandı. Fransa ile de başlıyor şimdi. Hollanda, Belçika hepsiyle görüşme olacak. Önce sağlık birimlerinin mutabakatı sağlanıyor. AB kendi içinde karar verme aşamasında yeni yeni alıyor kararlarını. Avrupa dışı ülkeler de uyum sağlıyor.''


Türkiye'nin vaka sayılarında Avrupa kriterlerine geldiğini kaydeden Bakan Ersoy şöyle devam etti:


''Her ülkenin kriteri farklı. Avrupa'nın tek bir kriteri yok. Biri diyor 100 binde 50, diğeri 40. Bir ülke diyor ki Bu yetmez mutasyon var. Her ülkenin kendine ait kuralları var. AB ortak karar almıyor. Tavsiye kararı alıyor sadece. Avrupa dışı ülkelerde her ülke kendi kararını kendi alıyor. O yüzden tek tek görüşülüyor ülkelerle.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum