Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy: ''Turizmde yükselişimizi gerçekleştireceğiz''

Türkiye'nin ilk sanal turizm fuarının açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy açıklamalarda bulundu.

Reklam
Bakan Ersoy: ''Turizmde yükselişimizi gerçekleştireceğiz''
25 Şubat 2021 - 14:56
Reklam
Fuarın açılışında konuşan Bakan Ersoy gerçekçi ve akılcı yaklaşımlarla, doğru hareket stratejileriyle, zamanında yapılacak hamlelerle dijital dünyanın sunduğu gücün kullanılmak zorunda olduğunu belirtti.

Dünyanın en güzel kumsallarına, doğasına, en gelişmiş ve konforlu tesislerine de sahip olunsa, önce insanların bundan haberdar edilip ondan sonra da sizi tercih etmelerini sağlamak zorunda olunduğuna vurgu yapan Bakan Ersoy şöyle devam etti:

''Gerçekçi ve akılcı yaklaşımlarla, doğru hareket stratejileriyle, zamanında yapılacak hamlelerle dijital dünyanın bizlere sunduğu gücü kullanmak zorundayız. Kendinizi ne kadar iyi sunabildiğiniz gerçeği turizmdeki yerinizi belirler. Dünyanın en güzel kumsallarına, doğasına, en gelişmiş ve konforlu tesislerine de sahip olsanız, önce insanları bundan haberdar edip ondan sonra da sizi tercih etmelerini sağlamak zorundasınız. Aksi takdirde elimizde boş binalar ve güzel manzaralar dışında bir şey kalmaz. Birlikte attığımız adımlar sonuçlarını verdi ve bu sağlık krizinin küresel ölçekte yavaş yavaş geride bırakılmasıyla yükselişimizi gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle Güvenli Turizm Sertifikası'nı bugüne kadar 7 bin 800 tesisimizin almaya hak kazandığını da belirtmek istiyorum"

Dünya genelinde başlayan aşılanma çalışmalarının yakın zamanda seyahatlerin yeniden başlayacağına yönelik umutlarını artırdığını ifade eden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya fuar açılışında yaptığı konuşmasında turizmde yaşanması beklenen hareketliliğe en hızlı biçimde cevap vermek ve sezona hazır girebilmenin büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum