Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
 • Reklam

Bakan Ersoy: ''Turizmi 2021'de tekrar rayına oturtacağız''

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sabah Gazetesi'nin 35'inci Yaş Sektör Buluşmaları'nda turizm sektöründe yaşananları ve gelecek beklentilerini paylaştı.

 • Reklam
Bakan Ersoy: ''Turizmi 2021'de tekrar rayına oturtacağız''
17 Aralık 2020 - 18:02
Reklam
Türkiye'nin 2020'nin ilk iki ayında hedefleri olan 58 milyon turist ve 41 milyar dolar gelir seviyelerini bile geçeceğine yönelik işaretleri aldıklarını hatırlatan Ersoy, "Pandemi sonrasında ise yüzde 100'lük bir artış yakalayacağımızı tahmin ediyoruz. Sonrasında da 2023 hedeflerimize doğru mümkün olan en yakın takibi sürdürerek yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.

2021 yılında turizmi yeniden rayına oturtacaklarını ve Türkiye'de aralık sonu itibariyle aşılama sürecinin başlayacağına vurgu yapan Mehmet Nuri Ersoy, şunları söyledi:


"Her şeyden önce ülkemizin rakipsiz potansiyeli göz önüne alınıyor, mümkün olan her parçasını turizme kazandırmaya çalışıyoruz. Turizm yereldeki insanımızın hayat kalitesine ve ekonomik refahına katkı sunabildiği müddetçe orada değer görecek, sahiplenilecek ve güçlenecektir. Bununla birlikte davranıştan tutun da ekonomik aktivitelere kadar turiste ve turizme karşı sağlıklı ve doğru bir yaklaşım da geliştirmiş olacağız" 


2023 turizm stratejilerinde belirtilen ve sayısını arttırmayı öncelik hedef olarak gördükleri münferit rezervasyonların öneminin kendini bir kez daha gösterdiğinin altını çizen Mehmet Ersoy şöyle devam etti:

2023 hedeflerinde belirtilen amaçlara göre kendimizi geliştirmeyi sürdüreceğiz. Altyapımızı belirlediğimiz yönde güçlendirmeye ve değiştirmeye devam edeceğiz. Türkiye'nin global tanıtım kanalı goturkey.com'u da yenilenmiş yapısıyla yayına aldık. Türkiye hakkında bilgi almak ve seyahatini planlamak isteyen tüm kullanıcılara kültür ve turizm değerlerimizi tek bir çatı altında sunacağız."

Turizm sektöründe 2020'de yaşananları ve 2021 hedeflerini açıklayan Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ise  "Aşının da bulunmasıyla, 2021'de 30 milyon turist 20 milyar dolar gelir hedefliyoruz. 2022-2023 yıllarında 2019 koşullarını yakalamayı umuyoruz" ifadelerini kullandı.

 • Reklam

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Ebubekir sayın
  1 yıl önce
  Sayın bakanım turizm bütün çalışanlarına şu güne kadar yardım eli uzatılmadı bu konu hakkında da kendinizi geliştiriniz.
 • Müge yurdakoş
  1 yıl önce
  Sayın Bakanım 2023 yılına kadar acente olarak nasıl dayanabileceğimizin yolunu bize gösterebilirseniz biz de umutla geleceğe bakabiliriz
 • Muge Yurdakos
  1 yıl önce
  Sayın Bakanım o tarihe kadar Acenta olarak nasıl dayanacağimızın bir yolunu da gösterirseniz mutlu olup geleceğe güvenle bakabileceğiz