Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy'un 3 oteli Güvenli Turizm Sertifikası alamadı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Antalya Belek’teki oteli ile Muğla Bodrum’da bulunan butik oteli ve tatil köyü Güvenli Turizm Sertifikası alabilirken, Bodrum’da ve Antalya Serik’te bulunan beş yıldızlı otelleri henüz sertifika alabilmiş değil.

  • Reklam
Bakan Ersoy'un 3 oteli Güvenli Turizm Sertifikası alamadı
18 Temmuz 2020 - 13:56
Reklam

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sahibi olduğu, ETS Grup bünyesindeki Voyage otel grubuna dahil üç otel Güvenli Turizm Sertifikası’nı henüz alamadı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Antalya Belek’teki oteli ile Muğla Bodrum’da bulunan butik oteli ve tatil köyü Güvenli Turizm Sertifikası alabilirken, Bodrum’da ve Antalya Serik’te bulunan beş yıldızlı otelleri henüz sertifika alabilmiş değil. Bakan Ersoy’a ait beş yıldızlı oteller sertifika almak için başvurdu ancak belgelendirme süreci halen devam ediyor.


Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası normalleşme sürecinde alınan kararlar doğrultusunda başta oteller, restoranlar, konaklama ve yeme-içme tesisleri ayrı ayrı kriterler çerçevesinde denetlenmeye başlandı. Hijyen, sağlık denetimi ve uygunluk değerlendirmesi yaparak bunlara ilişkin raporlar düzenleyn yetkili akreditasyon firmaları ayrıca başvuruda bulunan tesislere düzenli olarak denetçi gönderip kriterlere uygun hizmet verilip verilmediğini de denetliyor.

Otel ve restoranlar denetimden geçtiklerinde Güvenli Turizm Sertifikası alabiliyor. Güvenli Turizm Sertifikası alabilen işletmeler ile işletmelerin başvuru durumları Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın web sitesinde listeleniyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum