Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy'un Rusya ziyareti sonrasında ATOR'dan ilk açıklama

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada Rusya'dan bir heyetin yerinde incelemelerde bulunmak üzere en yakın zamanda Türkiye'ye geleceğini söyledi.

  • Reklam
Bakan Ersoy'un Rusya ziyareti sonrasında ATOR'dan ilk açıklama
17 Mayıs 2021 - 19:49
Reklam
Türkiye'de tam kapanma sonrası vaka sayılarındaki düşüş ile ilgili muhataplarına bilgi verdiklerini belirten Bakan Ersoy Rus tarafının kararının 1 Haziran'a yetişip yetişmeyeceği konusunda, bu karar için en kısa zamanda resmi heyetlerinin ziyaretlerini beklediklerini vurguladı.

Bakan Ersoy ayrıca Rus tarafının nihai kararı vermek için, verilen raporları değerlendirdikten sora kısa süre içinde yerinde inceleme yapmak istediklerini ve heyetin Türkiye'ye bekleneceğini belirtti. 


Rusya Tur Opretaörleri Birliği'nin (ATOR) yayın organı olan Vestnik, bir Rus yetkiliye dayandırdığı haberde 17 Mayıs'ta gerçekleşen görüşmelerin Türkiye'ye hava ulaşımının tekrar başlatılması yolunda atılan ilk adım olduğu vurgulandı.


Haberde Türkiye'ye gidecek muhtemel Rus heyetinde Sağlık Bakanlığı, Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rosportebnadzor) ve diğer Rus makamlarından temsilcilerin bulunmasının beklendiği kaydedildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum