• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bakan Ersoy vatandaşa kışın gezmeyi tavsiye etti!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Konya'da Selçuklu Kongre Merkezi'nde AKP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 2023’e Doğru Şehir Buluşmaları etkinliğinde açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy vatandaşa kışın gezmeyi tavsiye etti!
29 Eylül 2022 - 03:57
Reklam
Reklam
Rusya'nın Avrupa'ya doğal gaz arzını azaltmasıyla birlikte Türkiye'ye gelecek turistlerin turizme katkısının ne olacağına daha fazla turistin ağırlanacağını ancak bunun doğal gazla bağlantılı olmadığını söyleyen Bakan Ersoy turizmle ilgili şimdi kışın fiyatların en uygun olduğu dönem olduğunu söyledi.

Bütçe kriter açısından bakıldığı zaman vatandaşa kışın gezmeyi tavsiye eden Bkan Ersoy en düşük bütçelerin, hemen hemen maliyetine satışların olduğu bir dönemde vatandaşın gezme fırsatı yakalamış olacağını belirtti. Dünyadaki doğal gaz gibi krizler sebebiyle Türkiye'ye fazla turist geleceği, her yerin dolup taşacağı yönündeki açıklamarla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Bakan Ersoy şunları söyledi:


''Bu beklentileri ben gerçekçi bulmuyorum. Çünkü turizmde belirsizliklerin olmadığı bir ortamda, insanlar daha yoğun seyahat ederler. Belirsizlikler oluştuğu zaman seyahatleri daha az olur. Biz geçen seneye göre daha iyi turist alacak mıyız evet alacağız. Rakamlar da bunu gösteriyor ama bunun sebebi, eskiye göre ülkemizi çok daha iyi tanıtıyor olmamız veya otel yatırımcılarımızın bilinçli, ciddi bir şekilde hizmet standartlarını yükseltmesiyle orantılı. Evet bu sene, bu kış da geçen seneye kıyasla çok daha fazla turisti Türkiye, inşallah ağırlayacak. Şu anki ön rezervasyonlar da bunun göstergesi.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum