Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Yardımcısı Alpaslan: ''TGA olmasaydı turizm sektörü çok daha büyük sıkıntılar yaşardı''

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek başkanlığında toplanan Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu'nda Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) 2020 Yılı Sayıştay Raporu'nun Sunulduğuna Dair Sayıştay Başkanlığı Tezkeresi ele alındı.

  • Reklam
Bakan Yardımcısı Alpaslan: ''TGA olmasaydı turizm sektörü çok daha büyük sıkıntılar yaşardı''
16 Kasım 2021 - 19:49
Reklam
Komisyonda yaptığı konuşmasında Türkiye'nin 2019'da turizm sektöründe parlak bir yıl geçirdiğini, turizm gelirleri ve turist sayısı konusunda tarihinin en iyi rakamlarını yakaladığını söyleyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan Covid-19 salgınının, büyük beklentiyle girilen 2020'de turizme olumsuz etkileri olduğunu dile getirdi.

Dünya genelinde turizm sektöründe yüzde 80 oranında daralma yaşandığını belirten Alpaslan, turizmde TGA'nın esnek yapısı, hızlı karar alabilme ve bunu hızla uygulayabilme kabiliyetiyle önemli başarılara imza attıklarını bildirdi. Güvenlik Turizm Sertifika Programı'nı başlattıklarını hatırlatan Alpaslan söz konusu programın dünyaya örnek olduğunu ifade etti.


Turizm sektörünün, TGA'nın çalışmaları sayesinde Covid-19 sürecini başarılı şekilde geçirdiğini anlatan Alpaslan şunları söyledi:


''Gerek 2020'de gerekse 2021'in ilk üç çeyreklik döneminde elde edilen rakamlar, dünyadan, özellikle Akdeniz ülkelerinden çok daha hızlı büyüme sağladığımızı gösteriyor. 2021'in ilk 9 ayındaki rakamlara baktığımızda, bugüne kadar bizden hep önde olan İspanya ve İtalya'dan daha fazla yabancı ağırlamış durumdayız. TGA olmasaydı turizm sektörümüz çok daha büyük sıkıntılar yaşardı.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum