Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Başkan Aras iddialı konuştu: ''Ülkede turizmi en iyi yapan destinasyon Bodrum''

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bölge turizmi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Başkan Aras iddialı konuştu: ''Ülkede turizmi en iyi yapan destinasyon Bodrum''
24 Kasım 2020 - 11:26
Reklam
Bodrum’un tarım, gastronomi ve spor turizmi ile anılması için çalışmalara başladıklarını, 1,5 milyon olan Bodrum’un turist sayısını 2,5 milyona çıkaracaklarını ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 50 yıldır ülkede turizmi en iyi yapan destinasyonun Bodrum olduğunu söyledi.

Tarımla turizmi iç içe geçiren ve spor turizmindeki projelerle önemli atılımlar yapacaklarını ifade eden Ahmet Aras, ‘’1,5 milyona yaklaşan yabancı turist sayısını kısa ve orta vadede 2,5 milyona çıkararak 1 milyar dolar ek gelir sağlayacağız. Resmi nüfusumuzun 14 katı yabancı turist ağırlayacağız.’’ dedi.


Bodrum'daki butik konaklama kapasitesi arttırılacak

Ekoturizm alanlarında butik konaklama kapasitesini arttıracaklarını ve köy pansiyonculuğunu teşvik edeceklerini belirterek gastronomi turizmini canlandırmak için de lezzet rotaları oluşturacaklarını ifade eden Aras şöyle devam etti:

‘’Bodrum markalı ürünlerin Türkiye'ye ve dünyaya satış ve pazarlamasını yapacağız. Çiftçinin ve üreticinin turizmden de kazanmasını sağlayacağız. Bu turizm yerel halka toprak ve üretim dışında da iş fırsatları sağlayacak, bölgenin geliri artacak.’’

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum