Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Başkan Soyer Hilton Otel tartışmalarına noktayı koydu!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koronavirüs önlemleri nedeniyle internet üzerinden gerçekleştirilen İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu toplantısında önemli mesajlar verdi.

  • Reklam
Başkan Soyer Hilton Otel tartışmalarına noktayı koydu!
26 Eylül 2020 - 03:06
Reklam

Hilton Oteli'nin 16 Ekim'den itibaren hizmetini sonlandırma kararını değerlendiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer “Şu andan itibaren önümüzde iki temel ilke var. Birincisi beş yıldızlı otelin İzmir'den gidecek olması, kent açısından ciddi kayıp olur. Motivasyon ve moral bozukluğu yaratır. Tüm İzmirlilere yansıyacak bir negatif ruh haline dönüşür. Buna izin vermeyeceğiz.'' ifadelerini kullandı.

Yapının kullanımının otel dışında bir başka şeye dönüştürmesine izin vermeyeceklerine vurrgu yapan ve bu kadar değerli bir arsaya sahip Büyükşehir Belediyesi'nin, bugüne kadar bu arsa nedeniyle, üzerine yapılan bu yatırım nedeniyle hiç bir gelir elde edememiş olduğuna değinen Başkan Soyer bunun kendileri açısından kabul edilebilir bir durum olmadığını, burada kamunun zarara uğramasına yol açan bir cezai sorumluluk varsa onun da kendilerinin işi olmadığına değinerek şunları kaydetti:

''Adli makamların görevi. Biz bu kısımla ilgilenmiyoruz. Biz mevcut durum itibariyle kamunun uğradığı bu zararın sürmesine izin vermeyeceğiz. Yeni yapılan herhangi bir anlaşmada Büyükşehir Belediyesi'nin, İzmir'in hakkını koruyacak yasal düzenlemeleri mutlaka yapacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sahibi olduğu araziden doğan ticari faydayı da mutlaka gözeteceğiz, koruyacağız. O şekilde yol alacağız”Hilton Oteli'nin kapatılacağına dair haberlerin basında yer almasının ardından uluslararası bazı zincirlerin harekete geçtiğini de açıklayan Soyer, “Bazı uluslararası zincirler yakın ilgi gösterdi. Bunların ikisiyle görüşmeleri yaptık. Daha geleceğini de düşünüyorum. İzmir'in cazibesini veya avantajlarını kaybetmesi gibi bir durum söz konusu değil. Biz de bu yapının uluslararası zincirlerden biriyle buluşması için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum