• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Başkent Kültür Yolu Festivali 1 Ekim'de başlıyor! İşte etkinlikler ve program

Başkent Kültür Yolu Festivali, konser, sergi, söyleşi, tiyatro ve film gösterimlerinden oluşan 500'den fazla etkinliği sanatseverlerle buluşturacak.

  • Reklam
Başkent Kültür Yolu Festivali 1 Ekim'de başlıyor! İşte etkinlikler ve program
20 Eylül 2022 - 15:06
Reklam
Hem Ankaralılara hem de çevre illerdeki sanatseverlere kültür sanat deneyimi yaşatacak olan Başkent Kültür Yolu Festivali, 1-23 Ekim tarihleri arasında 70 farklı mekanda, 5 bine yakın sanatçının katılımıyla yapılacak.

Festival boyunca birbirinden özel etkinliklere ev sahipliği yapacak ve  Genç Sanat Güncel Sanat Proje Yarışması'nın sergisinin beğeniye sunulacağı CSO Ada Ankara, ilgi çekici söyleşiler, tiyatro ve film gösterimlerinin yanı sıra dünyaca ünlü sanatçıların konserlerinde Ankaralıları ağırlayacak. Festival kapsamında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası da Ada Ankara sahnesinde konser verecek.


Senfoni ile Neşet Ertaş türküleri, Müslüm Gürses, Barış Manço ve Cem Karaca şarkılarının seslendirileceği Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında Ankara'nın başkent oluşunun 99. yılı dolayısıyla 13 Ekim'de Seymen Alayı kutlamaları yapılacak. Göbeklitepe Operası, Büyük Tiyatro'da Ankaralı sanatseverlerle buluşacak. Ankara Etnografya Müzesi'nde Osmanlı'dan Günümüze Kahve Kültürü Sergisi, Cumhuriyet Müzesi'nde ise Cumhuriyet dönemi fotoğraf ve belgelerinin yer aldığı Cumhuriyet'in Arşivi sergisi ziyaretçilerini ağırlayacak.


Çocuklar için birbirinden eğlenceli etkinliklerin yer alacağı, genç bilet uygulamasıyla ücretli etkinliklerin öğrencilere yüzde 50 indirimli olacağı Başkent Kültür Yolu Festivali etkinlik biletleri için biletinial.com ve Sanat Cepte uygulaması kullanılabilecek. Festival hakkında detaylı bilgilere www.baskent.kulturyolufestivalleri.com adresinden ulaşılabilecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum