Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Belediye binası 5 yıldızlı otel oluyor! İşletme ve personel belediyeden

Amasya Belediyesi binasının beş yıldızlı otele dönüştürülmesi için imzalar atıldı.

  • Reklam
Belediye binası 5 yıldızlı otel oluyor! İşletme ve personel belediyeden
11 Mayıs 2021 - 09:58
Reklam
Kentin turizmden hak ettiği payı alması için uluslararası zincire sahip marka bir otel ile imzalar atıldı.

8 bin 500 yıllık geçmişe sahip şehrin önemli bir turizm potansiyelinin bulunduğunu ancak şimdiye kadar hakketikleri payı alamadıklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı Amasya'yı turizmin merkezi yapacaklarını söyledi.


Turisti kente çağırabilmeleri için önce alt yapılarının oluşması gerektiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Sarı şunları söyledi:


''Vatandaşlarımızın şehrimizi tanıyabilmeleri, gezip görebilmeleri ve konaklayabilmeleri gerekmektedir. Bu manada da şehirde güzel bir otel olması lazım. Uluslararası bir otel zincirine sahip olması lazım. Belediyenin birimleri 55 Evler Mahallesi’ndeki binaya bir süre önce taşınmaya başladı. Nergiz Mahallesi’nde Yeşilırmak’ın kıyısındaki mevcut binanın yanına ilave olarak bir yapı daha inşa edilece. Mevcut binamızın şeklini bozmadan, ağaçlarımıza dokunmadan bir ek bina daha yapıyoruz.''


Bir yıl sonra ismini Hilton'dan alacak oteli hizmete açmayı planladıklarını vurgulayan Başkan Sarı, otel zinciri firmayla franchise ön anlaşması imzaladıklarını, otelin işletmesinin belediye tarafından yapılacağını ve otelde belediye personelinin görev yapacağını belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum