Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Berlin Turizm Fuarı'nın yapılacağı tarih belli oldu!

Dünya turizminin kalbinin attığı Berlin Turizm Fuarı (ITB) geçtiğimiz yıl fuarın düzenlenmesine birkaç gün kala salgını gerekçe göstererek organizasyonu iptal etti.

  • Reklam
Berlin Turizm Fuarı'nın yapılacağı tarih belli oldu!
19 Ocak 2021 - 11:45
Reklam
Geçtiğimiz yıllarda kapılarını 3 günü sektör çalışanlarına 2 günü de halka olmak üzere 5 gün boyunca açık tutan fuar, bu yıl sadece turizm sektör çalışanlarının erişimine açık olacak.

Profesyonel turizmciler için gün sayısının 4’e çıkarıldığı ve turizmcilerin internet üzerinden ulaşacağı ITB 2021 9-12 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Sektör çalışanları 4 gün boyunca dünyanın dört bir yanında düzenlenen panelleri, etkinlikleri, toplantıları, tanıtımları ve bilgilendirme faaliyetlerini internet üzerinden takip edecek.


Ülkeler de tanıtımlarını bizzat Berlin’e gelip yapmak yerine, fuar yönetiminin sunduğu internet platformu üzerinden yapabilecek.

Koronavirüs salgının en ağır biçimiyle hala gündemde olduğunu ve özellikle de seyahat branşını etkin bir şekilde vurduğunu belirten ITB Başkanı David Ruetz yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''ITB Berlin tamamen dijital olacak. Katılımcılara ve profesyonellere mümkün olan en yüksek planlama güvenliği sunuyoruz. Alternatif bir konsept geliştirdik. Dünyanın en büyük turizm fuarı olarak ortaklarımıza ve müşterilerimize global düzeyde bağlantı kurabilmeleri, iş yapabilmeleri ve fikir alışverişinde bulunabilmeleri için güvenilir bir ortam hazırladık. Sektörün bu zor döneminde bağlantıların kurulması çok önemli.''

Her yıl önemli katılımcılar arasında bulunan ve Türk turizminin tanıtımı için 3 bin metrekarelik bir alanda yüzün üzerinde stant açan Türkiye’nin bu yıl çevrim içi olarak düzenlenecek fuara da katılması bekleniyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum