Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bilim Kurulu Üyesi'nden tatil uyarısı! Şimdi zamanı değil

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan, tam kapanma dönemini fırsata çevirip, yazlıklarına ya da tatile gitmek isteyenlerin, vakaların artmasına yol açabileceğini belirtti.

Reklam
Bilim Kurulu Üyesi'nden tatil uyarısı! Şimdi zamanı değil
28 Nisan 2021 - 11:39
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan, tam kapanma dönemini fırsata çevirmeyi düşünen tatilcilere uyarılarda bulundu.

Vaka sayısını azaltmanın yolunun, kalabalıklarda bir araya gelmemenin olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Necmi İlhan tüm bu kısıtlamaların esas nedeninin, vaka sayısını azaltmak olduğuna dikkat çekti.

Tam kapanmanın tatil ve aile ziyareti gibi risk oluşturacak toplanmalar olarak değerlendirilmemesi gerektiğine vurgu yapan Prof. Dr. İlhan şunları söyledi:

''Şu an izne gideyim, tatile gideyim, bayramda ailemin yanına gideyim zamanı değil. Şu an geldiğimiz noktada herkesin çekirdek ailesi ile hareketliliği azaltarak, bulunduğu yerde sabit kalması ve kurallara uyması, sırası geldiğinde aşısını olması gerekir. Şu an tam da bunun zamanı. Seyahat ve hareketlilik yoğun olursa bireysel keyiflerimizi topumun güvenliğine tercih edersek ardı sıra gelecek vakalar ile yine karşılaşma ihtimalimiz söz konusu olabilir.''

Tüm vatandaşların olabildiğince kendi yerlerinde kalarak, çekirdek aile ile kısıtlamayı geçirmeye davet etmek gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. İlhan. hareketlilik ve kalabalık olan her yerin koronavirüs için risk oluşturduğunu söyledi.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum