Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İl Özel İdaresi 50 yıldır faaliyette olan oteli satışa çıkardı

Gümüşhane kent merkezinde İl Özel İdaresi mülkiyetinde olan ve 50 yıldır kente hizmet eden konaklama tesisi bahçesi ve otoparkıyla birlikte yeniden satışa çıkarıldı.

Reklam
İl Özel İdaresi 50 yıldır faaliyette olan oteli satışa çıkardı
28 Nisan 2021 - 10:59
Otel ile ilgili ihale İl Encümeni tarafından 6 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’de 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45.maddesine göre açık teklif usulüyle yapılacak.

1968 yılında yapımına başlanan ve 1971 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan bahçe ve otoparkı 2 bin 655 metrekare alana sahip il merkezindeki 5 katlı Gümüş Otel ile ilgili imar değişikliği de yapıldı.

Yapılan imar değişikliği ile Gümüş Otel'in kat miktarı 5 kattan 6 kata çıkarılırken, ticaret alanı olan bölge ticaret ve konut olarak değiştirildi, park ve yol olarak gözüken alanların bir kısmı konut ve ticaret alanına dahil edilerek inşaat alanı artırıldı.

Kent merkezinin göbeğinde yer alan ve 32,5 milyon liralık muhammen bedelle satışa çıkarılan otelle ilgili şartname İl Özel İdaresi, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü'nde görülebiliyor.

70 yatak kapasitesi, parkı, bahçesi, restoran ve kafeteryasıyla şehre uzun yıllar hizmet veren tesis geçtiğimiz yıl Ağustos ayında da satışa çıkarılmıştı.

İhale ilanı için TIKLAYIN


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum