Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Bin üyesi ile HURSAD'dan Firuz Bağlıkaya'ya tam destek

Hac Umre ve Turizm Fuarı kapsamında Lütfi Kırdar Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen açılışta acentalarla bir araya gelen HURSAD yönetimi Firuz Bağlıkaya ve değişim ekibini destekleyeceklerini açıkladı.

Bin üyesi ile HURSAD'dan Firuz Bağlıkaya'ya tam destek
28 Ağustos 2019 - 13:44
Reklam

Lütfi Kırdar Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Hac Umre ve Turizm Fuarı açılışında acentalarla bir araya gelen HURSAD yönetimi Firuz Bağlıkaya ve değişim ekibini destekleyeceklerini açıkladı.

 

Son günlerde başkan adayı, gölge başkan adayı veya maskelerin arkasından başkalarını TÜRSAB seçimiyle ilgili konuşturanlar olduğuna dikkat çeken HURSAD Eski Başkanı Mehmet Uzuner fuar açılışında yaptığı konuşmasında ''Onlara buradan HURSAD grubu olarak net bir şey söylüyoruz. Biz sizi, maskenizi, temsil ettiğiniz her şeyi biliyoruz ve bunlara teslim olmayacağız. Sizin teminat mektubunu diyanet kanununa koyulurken masada olduğunuzu ve buna itiraz etmediğinizi de biliyoruz. Bizden yılarca aldıklarınızı da biliyoruz. Bundan sonra bunlar olmayacak. Sayın Başkan verdiği sözde durduğu sürece biz de sözümüzde durmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Uzuner'in ardından konuşma yapan TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya; seçim çalışmalarını yaparken bütün segmentlerle ilgili çalışmalar yaptığını, hac umre acentalarına yapılan muamelenin aslında diğer acentalarla tamamen ayrıştığını ve tamamen bir gelir kaynağı olarak görüldüğünü gördüğünü söyledi. Hac umre acentalarının cebinden ellerini çektiklerine ve yönetimde oldukları sürece de buna müsaade etmeyeceklerinin altını çizen Bağlıkaya şunları söyledi:

 

“Seyahat Acenteleri Birliği’nin Başkanı ve yönetimi önceden de söylediğimiz gibi iki dönemden fazla görev yapmaması gerekiyor. Yasamız henüz çıkmamış olsa da biz bu prensiple hareket edeceğiz. Yasalarda yazdığı için değil, Hayata bakış açımız, kafa yapımımız, vizyonumuz bu yönde olduğu için bunu yapacağız. Bizden sonraki başkanlık ve yönetim umarız tüm seyahat acentelerine eşit mesafede olur. Böyle bir yönetim anlayışının hayata tam anlamıyla geçebilmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kontrolümüz dışında gelişen veyahut bizden kaynaklanan hatalar olmuştur. Ben buradayım. Tüm olumsuzlukları benim yüzüme söylemenizi tercih ederim. Bu yola çıktığımda ilk desteklerini açıklayanlar arasında olan HURSAD yönetimine huzurlarınızda teşekkür etmek isterim. 18 aydır görev yapıyoruz bunun 6 ayı haciz ve icralarla geçti. Borcun kaynağı da belli değil, ne olduğu da belli değil. Bizi kaçırmaya, uzaklaştırmaya, çalıştırmamaya, yıldırmaya yönelik her türlü operasyonu yaptılar. Baktılar ki olmuyor bu iş, vazgeçtiler. Ama bizim 6 ayımızı çaldılar. Benim sizden tek ricam, Değişim hareketini kaldığı yerden devam ettirecek bizim çizgimizde olanları destekleyin. Biz bir değişim başlattık. Değişim 2 dönemde 18 ayda olabilecek bir iş değil. 18 yıldır birikmiş bir alışkanlıklar ve hatalar var. Bu değişim benim görev süremde tamamlanmamış olabilir, tamamlanamayabilir. Hatta belki de 4 dönem sürebilir ama bu iş başladı. Ve bizden sonra da inşallah bu şekilde devam edecek. Benim sizden tek ricam bu sürece sahip çıkmanızdır.''

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum