Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bir holding daha turizmde büyüme kararı aldı! İlk hedef Bodrum'da yeni otel

Altı farklı sektörde, 3’ü halka açık olmak üzere 26 şirket ile faaliyetlerini sürdüren holding 2030 yol haritasını belirledi.

  • Reklam
Bir holding daha turizmde büyüme kararı aldı! İlk hedef Bodrum'da yeni otel
07 Haziran 2022 - 05:18
Reklam
2030 yılında 3 milyar dolarlık uluslararası portföy şirketi olmayı hedefleyen şirketin Değişim, Dönüşüm, Dijitalleşme temalı yol haritası, şirket yönetim kurulu üyeleri ve üst yönetiminin katılımıyla düzenlenen toplantıda holding çalışanlarıyla paylaşıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada 2021 yılında yeniden yapılanma çalışmalarına odaklandıklarını belirten  ve hem çalışan memnuniyetini artırmak hem de çevik ve modern bir çalışma modeli oluşturmak üzere hibrit çalışma sistemine geçtiklerini kaydeden Alarko Holding CEO’su Ümit Nuri Yıldız, dijital dönüşüm projelerimiz ile sadece teknolojiyi daha fazla kullanmayı amaçlamadıklarını aynı zamanda kültürel bir dönüşüm başlattıklarını söyledi.


Portföy şirketi olma yaklaşımları gereği yeni yatırım fırsatlarını yakından takip ettiklerini belirten Alarko Holding CEO’su Ümit Nuri Yıldız şöyle devam etti:


''Önümüzdeki dönemde hem mevcut faaliyet alanlarımızda daha dengeli bir dağılım sağlamak hem de yeni iş kollarında var olmak istiyoruz. Sadece Türkiye içerisinde değil yurt dışında da büyümek ve giderek daha da uluslararası bir yapı haline gelmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda 2023 yılına kadar Alarko’yu yeni bir sektörle tanıştırmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mevcut faaliyet alanlarımızda turizmde yeni yatırımlarla büyümeyi hedefliyoruz. 12 ay turizme açık destinasyonlarda yeni otelleri bünyemize katmanın yanı sıra Bodrum’da yeni bir otel alma düşüncemiz var.''


Enerji sektöründe özellikle yenilenebilir enerji alanında büyümek, özellikle güneş enerjisi tarafında ciddi yatırımlar yapmanın hedefleri arasında olduğunu ayrıca enerjinin depolanması, hidrojen gibi yeni enerji kaynakları gibi alanlarda da araştırmalar yaptıklarına değinen Alarko Holding CEO’su Ümit Nuri Yıldız bütün bu çalışmalar sonunda halihazırda 850 milyon dolar seviyesinde olan piyasa değerlerini 2030 yılında 3 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum