Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Dedeman Holding'de miras kavgası başladı! Birbirlerine düştüler

Dedeman Holding'in yeni patronu oğul Rıfat Dedeman ile üvey annesi Sevda Dedeman arasında kılıçlar çekildi.

  • Reklam
Dedeman Holding'de miras kavgası başladı! Birbirlerine düştüler
28 Mayıs 2022 - 04:32
Reklam
Turizm sektörünün önemli ismi Murat Dedeman'ın 2019 yılında geçirdiği kalp ameliyatının ardından vefat etmesi sonrasında geriye kalan 600 milyon liralık servet varisleri karşı karşıya getirdi. 

Turizm sektörünün önemli ismi Murat Dedeman'ın 2019 yılında geçirdiği kalp ameliyatının ardından kaptığı enfeksiyon nedeniyle hayata veda etmesiyle geriye 600 milyon liralık servet kalırken bu mirasın yüzde 51'lik kısmının ikinci eşi Sevda Dedeman ile ilk evliliğinden olan oğlu Rıfat ve kızı Banu ile sevgilisi Olga'dan olan kızı Sofia Satin arasında bölünmesi gerekiyordu. Ancak Dedeman Holding'in yeni patronu Rıfat Dedeman ile üvey annesi Sevda Dedeman arasında kılıçlar çekildi.


2008 yılında dünyaevine giren iş insanı Murat Dedeman ve Sevda Dedeman, evlendikten sonra Ortaköy bölgesinde lüks bir sitede oturmaya devam etti. Murat Dedeman geçirdiği rahatsızlık sonucu tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde 25 Temmuz 2019’da vefat etti. Vefat etmeden bir yıl önce kendi el yazısıyla vasiyetname bırakan merhum Murat Dedeman, esasen kendisine ait ancak tapuda oğlu Rıfat Dedeman adına kayıtlı olan Ortaköy’deki sitenin tapusunu alamadığını belirterek, eşi Sevda Dedeman’ın bu sitede ömür boyu oturmasını oğlu Rıfat Dedeman’dan istedi. İddialara göre Rıfat Dedeman vasiyetname yerine getirilmeden babasından kalan Dedeman Holding'de bulunan hisseleri kendi ve kız kardeşine bölünmesi için üvey annesi Sevda Dedeman'a baskı yaptı. Psikolojik şiddet gördüğünü iddia eden Sevda Dedeman boyun eğmeyerek psikolojik ve ekonomik korunma uygulaması başlattı. İddiaya göre Sevda Dedeman’a oturduğu Ortaköy’deki siteyi boşaltması için ihtarname gönderen Rıfat Dedeman, evin elektrik, su ve doğalgaz aboneliğini feshederek üvey annesini susuz, elektriksiz ve doğalgazsız bıraktı.


Anne Sevda Dedeman, üvey oğlu Rıfat Dedeman'ın hisse devri için kendisine baskı yaptığını iddia ederek korunma talep ederken 100 milyon liralık hisse alması gereken Sevda Dedeman'a oğlunun 1 milyon al kenara çekil teklifinde bulunduğu iddia edildi. Yaşanan bu gelişmenin ardından hem Sevda Dedeman hem de sevgilisi Olga'dan dünyaya gelen kızı Sofia, avukatları olan Osman Hacıbekiroğlu aracılığıyla mahkemeye başvurarak pay kaydı davası başlattı.


İş insanı Murat Dedeman, 2017'de kızı Sofia Satin'in annesi Ukraynaylı Olga Sylova'dan ayrılmış, 20 yıl önce aşk yaşadığı Sevda Zengin'e dönmüş Murat Dedeman ile Sevda Zengin 2018 yılı Şubat ayında Dedeman Otel'de evlenmişlerdi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum