Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bir turizm merkezinde daha yangın çıktı! Molotof kokteyli iddiası

Türkiye'nin başta turizm bölgeleri yangınlarla boğuşurken bir yangın haberi daha geldi.

  • Reklam
Bir turizm merkezinde daha yangın çıktı! Molotof kokteyli iddiası
31 Temmuz 2021 - 12:33
Reklam
Türkiye'nin dünyaca ünlü turizm destinasyonlarından Muğla'nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz'in Ovacık mevkiinde orman yangını çıktı.

Ölüdeniz Mahallesi Ocakköy mevkisindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle başlayan ve rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan yangına ekipler, karadan müdahale etti.


Yangını duyan ve bölgeye akın eden ve su taşıyan Fethiyeliler zaman zaman da itfaiye ekiplerine yardımcı oldu. Yangın söndürme hortumlarını alevlere ulaştırmak için büyük çaba sarf eden vatandaşlar yangın bölgesinde gönüllü olarak çalışmalara katıldı.


Uzun uğraşlar sonucu yangının kontrol altına aldığını belirten Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Ölüdeniz'deki orman yangınını 4 kişinin molotof kokteylleri ile çıkardığı yönünde iddialar olduğunu, Türkiye'nin 66 noktasında orman yangınlarının devam ettiğini belirterek şunları söyledi:


''Yangınların sabotaj olduğunu düşünüyoruz. Buradaki yangını 4 kişinin molotof kokteyler ile çıkardıklarını söyleyenler oldu. Etraf çevrildi ve şüphelileri arama çalışması sürüyor. Oteller bölgesinde yangın kontrol altına alındı. Alevler Kayaköy mahallesine doğru ilerliyor. Gece olmasından dolayı helikopterlerin müdahale etmesi mümkün değil. Yangını söndürmek için herkes canla başla mücadele veriyor. Yangına karşı tüm Fethiyeli yurttaşlarımı ormanlık alanlarda nöbete davet ediyorum. Değerli yurttaşlarım sizden ricam herkes dikkatli olsun, kendi bölgesindeki şüpheli durumlarda derhal yetkili mercilere haber versin. Gece boyu nöbeti bırakmayalım.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum