Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ağaçlandırılacak denilen yere yapılan Titanic Deluxe Bodrum alevlerin arasında kaldı!

Meşelik Mahallesi, Kuyucak mevkiindeki çam ağaçları ile kaplı ormanlık alandan saat 14.30 sıralarında oteller bölgesine yakın bir bölgede çıkan yangın, kısa sürede geniş bir alana yayıldı.

  • Reklam
Ağaçlandırılacak denilen yere yapılan Titanic Deluxe Bodrum alevlerin arasında kaldı!
29 Temmuz 2021 - 16:54
Reklam
Muğla Milas Güvercinlik Koyu’nda 2007 yılında çıkan yangında kül olan ve tekrardan ağaçlandırılacağı söylenen orman arazisine yapılan Titanic Bodrum Deluxe Hotel bölgede çıkan yangında alevlerin ortasında kaldı.

Kısa sürede büyüyen yangın, 2007 yılında yandıktan sonra tüm yetkililer tarafından ağaçlandırılacak denilmesine rağmen Titanic Deluxe Bodrum isimli otelin inşa edildiği alana kadar ulaştı. Yangının hızla yaklaşması ile karadan tahliyenin mümkün olmadığı otel tahliye için tekne desteği talep etti.


Titanic Deluxe Bodrum'un bulunduğu koya kadar yaklaşan yangın nedeniyle otelde konaklayan yerli ve yabancı turistlerin teknelerle bölgeden uzaklaştırıldığı öğrenildi.


Muğla Milas Güvercinlik Koyu’nda 2007 yılında çıkan yangında kül olan ve  dönemin Orman Bölge Müdürü'nün ''Yanan tüm bölge aynen ağaçlandırılacak ve asla imara açılmasına müsaade edilmeyecek!'' ve dönemin Kültür ve Turizm Bakanı’nın ''Bir çivi bile çakılmasına göz yummam!'' açıklamalarına rağmen yanan 238 hektarlık alana 5 yıldızlı Titaninc Deluxe Bodrum isimli otel dikilmişti. 


 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum