• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bir ülke daha İstanbul Başkonsolosluğu'nu kapattı!

Hollanda'nın ardından bir ülke daha İstanbul başkonsolosluğunun geçici olarak halka kapatıldığını duyurdu.

  • Reklam
Bir ülke daha İstanbul Başkonsolosluğu'nu kapattı!
31 Ocak 2023 - 20:22
Reklam
Reklam
Reklam
Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını tekrar güncelleyen İngiltere Dışişleri Bakanlığı yapığı açıklamada İngiliz vatandaşlarının 2022 yılında Türkiye’ye 3 milyon 330 binden fazla ziyaret gerçekleştirdiği ve çoğu ziyaretin sorunsuz geçtiğini belirtirken vatandaşlarından artan terör riski nedeniyle dikkatli olmaları ve festival dönemleri de dahil olmak üzere yabancı uyrukluların rağbet ettiği kalabalık yerlerde tetikte olunması gerektiğini vurguladı.

Saldırıların çoğunun ülkenin güneydoğusu ile Ankara ve İstanbul’da gerçekleştiği belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:


''Batılı ülke vatandaşlarının, özellikle büyük şehirlerde, saldırıların hedefi olma veya saldırılara maruz kalma ihtimali bulunmaktadır. Şu anda İstanbul’da kiliselere, sinagoglara, Büyükelçiliklere/Konsolosluklara ve Batılıların uğrak yeri olan diğer yerlere yönelik terör saldırıları tehdidi artmış durumdadır. İstanbul’daki İngiliz Başkonsolosluğu da şu anda önlem olarak halka açık değildir. Vatandaşlarımızdan dikkatli olmalı ve yerel güvenlik yetkililerinin tavsiyelerine uymalarını, medyada çıkan haberleri takip etmelerini ve güncel uyarıları takip etmelerini önermekteyiz.''


YORUMLAR

  • 0 Yorum