• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İngiltere Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını güncelledi! Uzak durun

İngiltere Dışişleri Bakanlığı tarafından Türkiye ile ilgili seyahat uyarısı güncellendi.

  • Reklam
İngiltere Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını güncelledi! Uzak durun
30 Ocak 2023 - 17:41
Reklam
Reklam
Reklam
Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını 29 Ocak'ta güncelleyen ve daha önce terör saldırılarının yabancılara yönelik olmadığına dikkat çeken İngiltere Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile ilgili seyahat uyarısını güncelleyerek Türkiye'ye seyahat eden batılı yolcuların terör saldırılarının hedefi olabileceğini belirtti.

Batılı ülke vatandaşlarının özellikle büyük şehirlerde saldırıların hedefi olma ya da saldırılardan etkilenme ihtimalinin bulunduğuna dikkat çekilerek değiştirilen seyahat uyarısı ile ilgili olarak İngiltere Dışişleri Bakanlığ'nın Türkiye sayfasında şu ifadelere yer verildi:


''Özellikle dikkatli olunmalı ve mümkünse diplomatik binalar, ibadethaneler, önemli dini günler ve resmi tatiller dahil olmak üzere Batılıların uğrak yerlerinden kaçının. Terörist gruplar bazen bu zamanlarda saldırı çağrısında bulunurlar.''


İngiliz Dışişleri Bakanlığı'nın GOV.UK websitesi Türkiye'nin yanı sıra 225 ülke ve bölge hakkında güncel seyahat bilgileri içeriyor. Aynı şekilde Amerika Birleşik Devletleri de Türkiye için seyahat uyarsını olası bir 'terör saldırısı' nedeniyle sertleştirdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum