Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bir ülkeye daha kimlikle seyahatin önü açıldı!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy salgın döneminde iki ülke arasındaki trafiğin hemen hemen kesintisiz bir şekilde sürmesinin ve artarak devam etmesinin büyük önem arz ettiğini kaydetti.

  • Reklam
Bir ülkeye daha kimlikle seyahatin önü açıldı!
16 Temmuz 2021 - 21:29
Reklam
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki temasları kapsamında Ticaret Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Tatjana Matic ile bir araya geldi.

Turizm trafiğini artırmanın iki ülke arasındaki engelleri kaldırmakla mümkün olduğunun altını çizen Bakan Ersoy görüşme sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Türkiye olarak kendilerine yeni öneriler getirdik. Onlar da sıcak baktıklarını söylediler. Ve inşallah burada da kimlikle seyahat, pasaportsuz seyahat dahil ve geçen ay imzalanmış olan aşı protokolleri dahil önümüzdeki süreçte seyahati kolaylaştırıcı bir dizi önlemi beraberce almaya çalışacağız. Türkiyen Sırbistan'da üçüncü büyük destinasyon. Bizim hedefimiz onu birinci destinasyon yapmak. Bu bağlamda Sırbistan'da yaptığımız tanıtımlara ağırlık veriyoruz.''


Türkiye'nin seyahat oranlarının hızlı bir şekilde salgın öncesine döndüğünü ifade eden Bakan Ersoy ''Bu sene inşallah yüzde yüze yakın bir büyümeyle sezonu kapatacağız gibi gözüküyor.'' ifadelerini kullandı.


İki ülke arasındaki ilişkilerin gelişme potansiyeline sahip olduğunu belirten Sırbistan Ticaret Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Matic ise yılın ilk beş ayında Türkiye'den gelen turist sayısında yüzde 49 oranında bir artış gözlendiğini, ülkeyi ziyaret eden yabancı turistlerin başında Türk turistlerin geldiğini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum