Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Bodrum Avrupa'da en çok merak edilen turizm kenti oldu

Türkiye ve özellikle Bodrum için yurt dışında yürütülen karlama kampanyası, yabancı turistler tarafında ters tepti.

Bodrum Avrupa'da en çok merak edilen turizm kenti oldu
19 Temmuz 2020 - 00:05 - Güncelleme: 22 Temmuz 2020 - 11:43
Reklam

Türkiye ve özellikle Bodrum için yurt dışında yürütülen karlama kampanyası, yabancı turistler tarafında ters tepti. Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından olan Bodrum'da bir dönerin 370 liraya satıldığı haberlerinin yabancı basında yer almasıyla birlikte Bodrum Avrupa'da en çok merak edilen turizm kenti oldu.

Özellikle İngiltere ve Avrupa'nın birçok gazetesinde yapılan Türkiye ve Bodrum karşıtı haberler Avrupa ülkelerinden Türkiye'ye gelmek isteyen turistler üzerinde olumlu etki yaptı. Yapılan pahalılık haberlerinin ardından başta İngiltere olmak üzere Avrupa'nın birçok ülkesinden Bodrum'a ilginin arttığı, Avrupa'nın birçok ülkesinde Bodrum'un merak konusu olduğu ve rezervasyonların 2 katına çıktığı öğrenildi.


Çıkan olumsuz haberlerin Bodrum'a olan talebi arttırdığını ifade eden Bodrum Tanıtım Vakfı Genel Sekreteri Serkan Ceylan "Bodrum'daki pahalı adisyonlarla ilgili haberler hem ulusal hem de uluslararası basında büyük yankı uyandırdı. Bir takım haberler çıktı pahalılıkla ilgili biz bunlarla ilgili vakıf olarak gerekli başvurularımızı bilgilendirmelerimizi yaptık. Hem bu haberlerin çıktığı mecralarda hem de uluslararası bütün kanallarda Bodrum'un ürün çeşitliliği ile ilgili teknik bilgileri tüm kanallara yaydık. Sonuçta Bodrum'u sevenler, Bodrum'a aşık olanlar ve Bodrum'a tatile gelenler çok iyi biliyor ki Bodrum bir destinasyon olarak hem de mutlu kalplerin yaşam alanı olarak her bütçeye her keseye her imkana uygun tatil olanağı sunmakta. İlk başta olumsuz gibi görünen bu etkiler kısa sürede dağıldı. Şu anda özellikle bu haberlerden sonra Bodrum'a daha fazla ilgi oldu ve daha çok arandığına dair bilgiler ulaşıyor bize" dedi.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum