Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bodrum'da 2021 sezonunun Mayıs'ta başlaması öngörülüyor

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından olan Bodrum'da yeni sezon için yapılan erken rezervasyonlar, turizmcileri memnun etti.

  • Reklam
Bodrum'da 2021 sezonunun Mayıs'ta başlaması öngörülüyor
06 Kasım 2020 - 13:28
Reklam
Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Orhan Kavala, yaptığı açıklamada, ilçede önümüzdeki yıl turizm sezonunun Mayısta başlamasını öngördüklerini ifade etti.

Salgın dolayısıyla yurt dışından ilçeye gelemeyen turistlerin olduğunu, telefonda görüştükleri bu kişilerin Bodrum'u çok özlediklerini söylediklerini ve yurt dışından gelecek misafirlerin 2021 turizm sezonu için rezervasyonlarını şimdiden yaptırmaya başladıklarını kaydeden Kavala, şu an için rezervasyonların iyi gittiğini, yeni sezondan ümitli olduklarını ve beklentilerinin yüksek olduğunu belirtti.


Yurt dışınean da En çok İngiltere, Rusya ve Ukrayna'dan rezervasyon yaptırıldığını belirten Kavala 2021 turizm sezonunda Bodrum'daki tüm otellerin açılmasını beklediklerini söyledi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum BTK Başkanı Yüksel Aslan ise yaptığı açıklamada Türkiye'nin salgınla mücadelede diğer ülkelere göre çok daha iyi durumda olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti: "Önümüzdeki yıl turizm sezonunun daha da iyi olacağını düşünüyorum. İnsanlar, tatil için güvenilir ülkeye gitmek ister. Önemli olan herhangi bir durumda müdahale edebilecek sağlık sisteminizin olması. Bunun da Türkiye'de olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla biz bu konuda çok avantajlıyız."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum