Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bodrum'da turizm sezonu açıldı! Gündem yine lahmacun

Her turizm sezonunda turistlere uygulanan yüksek fiyatlarla gündeme gelen Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Bodrum yüksek fiyatları ile yine gündemde.

  • Reklam
Bodrum'da turizm sezonu açıldı! Gündem yine lahmacun
27 Haziran 2021 - 11:41
Reklam
Gastronomi şehri Gaziantep'te 10 TL’ye satılan lahmacun Bodrum ve Antalya gibi tatil yerlerinde 150-200 TL kadar çıkıyor.

Tatil sezonunun da açılmasıyla birlikte turistlerin yoğunluk oluşturduğu Bodrum, Antalya gibi tatil beldelerindeki yeme içme fiyatlarındaki artış tepkilere yol açarken Gaziantepli lahmacun ustaları lahmacunun fiyatının tatil beldelerinde abartıldığını belirtiyor.


Yarım metre lahmacunu 10 TL’ye verdiklerini belirten Gaziantep'te 30 yıldır lahmacun ustası olan Mehmet Şebci Bodrum ve Antalya'da fiyatların abartıldığını, gastronominin başkenti olan Gaziantep'te yarım metrenin üzerinde lahmacun yapıp 10 TL'ye sattıklarını ve helalinden kazandıklarını söyledi.


Başta Bodrum olmak üzerei Antalya'da da fiyatların abartılı olduğunu ifade eden Şebci şunları söyledi:


''Bodrum'da ve Antalya'da turistlere uygulanan fiyatların abartılı olduğunu düşünüyoruz. Yani insanoğlu hakkından fazlasını almamalıdır. Daha kanaatkar olmaları gerektiğini düşünüyoruz. Ama kazancın helal olması ve hakkaniyetli olmasından yanayız. Yaklaşık aynı maliyetlerde çalışmamıza rağmen bizim 5 katımıza 10 katımıza satıyorlar. Biz bu kazançların makul kazançlar olmadığını ve turizme zarar vereceğini düşünüyoruz. Bütün meslekteki arkadaşlarımızı helal kazanmaya, orantılı kar marjlarıyla çalışmaya davet ediyoruz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum