Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bölgesel turizme destek verecek 1,7 Milyon TL'lik 2 projede imzalar atıldı!

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın Sektörel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Altyapı Programı kapsamında 2 projeye destek sözleşmesi imzalandı.

  • Reklam
Bölgesel turizme destek verecek 1,7 Milyon TL'lik 2 projede imzalar atıldı!
20 Mart 2021 - 15:22
Reklam
Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın Sektörel Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Altyapı Programı kapsamında Refahiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün Refahiye’de Lavanta Bitkisi ile Balın Verimini ve Kalitesini Arttırma projesi ile Refahiye Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı’nın Dumanlı İzcilik Kamp ve Eğitim Merkezi'nin Turizm Potansiyeline Kazandırılması isimli projesinin destek sözleşmeleri imzalandı.

2017 yılında Türkiye'nin 219'uncu tabiat parkı ilan edilen Dumanlı Yaylası'nda hali hazırdaki yatırımlara KUDAKA desteği ile izcilik kamp ve eğitim merkezi kurulması planlanıyor.


Proje çerçevesinde yapılacak olan altyapı ve üstyapı iyileştirmeleri ile ülke genelinde ve uluslararası nitelikteki İzcilik Federasyonu kuruluşlarının her türlü eğitim ve benzer nitelikteki faaliyetleri için alternatif bir alan oluşturulması hedeflenirken söz konusu mekanların daha cazip hale getirilmesini ve bölgenin coğrafi konumu itibariyle doğal kaynaklarının ve doğal güzelliklerinin avantajlarının ön plana çıkarılarak etkinlik ve konaklama tercihinde ilk sıralarda yer almasına katkı sunulması amaçlanıyor.


Refahiye’de Lavanta Bitkisi ile Balın Verimini ve Kalitesini Arttırma isimli proje kapsamında üreticilere verilecek eğitimlerle birlikte temin edilecek lavanta bitkileri belirlenen alanlara dikilerek hem bal kalitesinin yükseltilmesi sağlanacak hem de 150 dekar kıraç arazi tarıma kazandırılacak. Oluşturulacak lavanta bahçeleriyle ilçenin doğa turizmi potansiyelinin açığa çıkarılmasına katkı sunulacak.

KUDAKA tarafından her iki projeye yaklaşık 1,7 milyon TL tutarında destek verileceği açıklandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum