• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

3 turizm projesinde imzalar atıldı

Bölgenin turizm potansiyeline katkıda bulunması adına hazırlanan 3 proje için imzalar atıldı.

  • Reklam
3 turizm projesinde imzalar atıldı
12 Mart 2021 - 11:06
Reklam
Reklam
Bölgenin turizm potansiyelini ortaya çıkarma ve katkıda bulunması amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında hazırlanan ve Fırat Kalkınma Ajansı'na (FKA) Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında sunulan 3 projede imzalar atıldı.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, ilgili ilçe kaymakamlarının katıldığı programda imzalar atılarak Elazığ Kent Müzesi, Sivrice Su Sporları ve Adrenalin Merkezi ile Fırat'ın Saklı Kenti Palu projeleri için start verildi.


Kentin turizm başta olmak üzere, tarım, sanayi, hizmet ve diğer sektörlere sahip olduğunu, bunlarında tıpkı deniz altından henüz çıkarılmamış, keşif bekleyen inci misali dokunuş istediğini ifade eden Vali Yırık yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Bu süreçte kalkınma ajansına sunulan ve valilikçe hazırlanan 4 milyon 84 bin TL'lik Elazığ Kent Müzesi projesine ajans bir milyon 686 bin TL katkıda bulunacak Diğer projemiz Sivrice Su Sporları Adrenalin Merkezi. İnşallah bu merkezle birlikte Sivrice ilçemizin dış turizme açılması, insanlarımızın orada yazın su sporlarıyla alakalı zaman geçirmesi, turistik faaliyette bulunması, kışın da inşallah bununla birlikte yapacağımız diğer Hazar baba kayak tesisleri ile birlikte önemli bir turistik destinasyon olması noktasında aşama kaydedeceğini ifade etmek istiyorum. Bu projenin maliyeti 1 milyon 373 bin TL, 1 milyon lirasını ajansımız destek sağlayacak. Fırat'ın Saklı Kenti Palu projesi de Kaymakamlığımız projenin parçalarından birisi. Her tarafı aynı değerde olan turizm açısından önemli bir mekan olan tüm ilçelerimizde olduğu gibi Palu'da bu noktada bir turistik destinasyon olacak.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum