Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bu da oldu! Turist akınına uğrayan yanardağ satılığa çıktı

800 yıl aradan sonra patlayan, turistlerin akın ettiği aktif yanardağ bu kez satışıyla gündemde.

  • Reklam
Bu da oldu! Turist akınına uğrayan yanardağ satılığa çıktı
18 Mayıs 2021 - 14:54
Reklam
Son günlerde dikkatleri üzerine çeken İzlanda’nın güneybatısında yer alan Mart ayında 800 yıl aradan sonra tekrar patlayan Fagradalsfjall Yanardağı satışa çıktı.

800 yıl sonra harekete geçmesi ve patlamasının sonrasında çok sayıda turist yanardağı izlemek için gittiği bölgede lav üzerinde sosis pişirmiş, çevresinde voleybol oynamıştı. Turistlerin akın ettiği Fagradalsfjall Yanardağı bu kez satışıyla gündemde.


Natureworldnews'un haberine göre 20 kişilik toprak sahipleri birliğine ait özel bir arazide yer alan ve gelen tekliflerin değerlendirildiği arazinin satışıyla arazi sahiplerine ait dernek başkanı ilgileniyor.


Yanardağı ve bulunduğu bölgeyi satışa çıkardıktan sonra birkaç teklif aldıklarını, doğru fiyata satmaya hazır olduklarını ifade eden arazi sahipleri birliğinin başkanı Sigurður Guðjón Gíslason bölgenin piknikçilerin, turistlerin, yürüyüş yapanların ve hatta voleybol oynayanların bile uğrak noktası haline geldiğini belirtti.


Yanardağın faaliyete geçmesi ve patlamanın başladığından bu yana arazi satın alma ilgisinin arrtığını belireten arazi sahipleri birliğinin başkanı Sigurður Guðjón Gíslason olası alıcıların turizm potansiyelinden yararlanmakla ilgilenebileceğini öne sürdü.

​​​​​​​

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum