• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bu da TÜRSAB başkan adayı! Ali Bilir toplantısına katılmayan seyahat acentalarını aşağıladı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) başkan adayı Ali Bilir’in toplantısına gelmeyen Mersinli seyahat acenta temsilcilerine sarf ettiği sözler tepki topladı.

  • Reklam
Bu da TÜRSAB başkan adayı! Ali Bilir toplantısına katılmayan seyahat acentalarını aşağıladı
06 Ekim 2022 - 04:55
Reklam
Reklam
TÜRSAB Başkan adayı Ali Bilir'in, Mersin'de düzenlediği toplantıya katılmayan seyahat acenta temsilcilerine yönelik “Siz bu kafayla Mersin'e havalimanı yapılmasını ve yatırım gelmesini çok beklersiniz. Yapmayın kardeşim bu işi.”  demesi bölge turizmcileri tarafından tepkiyle karşılandı. Toplantıya katılıp katılmama kararının seyahat acentalarının inisiyatifinde olduğunu belirten TÜRSAB Mersin BTK Başkanı Hakan Bayındır, Ali Bilir’in özür dilemesini beklediklerini ifade etti. Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Bayındır şu ifadeleri kullandı:

''Geçtiğimiz günlerde Mersin'de seyahat acentaları ile bir araya gelmek için toplantı düzenleyen TÜRSAB Başkan adaylarından Ali Bilir'in bölgemizdeki acentalara yönelik açıklamaları nedeniyle Mersin Bölge Temsil Kurulu Başkanı olarak bir açıklama yapma gereği duydum. Toplantıya katılmayan seyahat acentalarımıza atıfta bulunarak, ‘Siz bu kafayla Mersin'e havalimanı yapılmasını ve yatırım gelmesini çok beklersiniz. Yapmayın kardeşim bu işi' diyerek üyelerimizi tahkir edici ifadelerde bulunan Ali Bilir'in, bu sözleriyle Mersinli turizmcilerimizin bölgede gerçekleştirilen yatırımları hak etmediğini ima etmesi bizleri son derece rahatsız etmiştir. Turizmin gelişimi için canını dişine takan, mesleğini en güzel şekilde ifa ederek evlerine ekmek götürmek için büyük emek sarf eden Mersin'deki seyahat acentalarımız için yapılan bu türden yakışıksız değerlendirmeleri üyelerimiz hak etmemektedir.''


Düzenlenen bu tür toplantılara katılıp katılmanın tamamen acentaların kendi inisiyatifinde olduğunu ve bu nedenle üyeleri toplantıya katılanlar ve katılmayanlar olarak ayrıştırmanın ve kategorize etmenin son derece yanlış bir anlayışın ürünü olmanın ötesinde demokratik iradelere ipotek koymak anlamına geldiğini vurgulayan TÜRSAB Mersin BTK Başkanı Hakan Bayındır açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:


''Yapıcı eleştirilere her zaman açığız, ancak üyelerimizi rencide edici bu türden açıklamaları tasvip etmemiz mümkün değildir. Dolayısıyla bu talihsiz açıklama nedeniyle Sayın Ali Bilir'in Mersinli seyahat acentalarımızdan özür dilemesini bekliyoruz. Mersinimiz turizmde önemli bir potansiyele sahip ve çok daha ileri seviyelerde olmayı hak eden bir destinasyon. Mersinli meslektaşlarımın özverileriyle her geçen yıl daha da gelişen şehrimizin yeni turizm yatırımları ve Mersin havalimanıyla birlikte turizmde çok daha öne çıkacağına yürekten inanıyorum. Mersinli turizmciler Mersin turizminin asli unsurları olarak her zaman bölge turizminin ilerlemesi için canla başla çalıştılar, çalışmaya devam edecekler.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum