• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Bu kez de KOMER yüzünden birbirlerine girdiler!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) arasında, Aydın’ın turistik ilçesi Kuşadası’ndaki Kongre Merkezi (KOMER) yüzünden söz düellosu yaşanıyor.

  • Reklam
Bu kez de KOMER yüzünden birbirlerine girdiler!
23 Kasım 2021 - 11:32
Reklam
Reklam
Reklam
AK Parti iktidarında Kültür ve Turizm Eski Bakanı Atilla Koç döneminde temeli atılan, inşaatı Eski Bakan Ertuğrul Günay zamanında tamamlanan, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan KOMER, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile TÜRSAB arasında tartışmaya neden oldu.

2022 yılı bütçe görüşmeleri sırasında TÜRSAB’a yönelik suçlamalarda bulunan Bakan Ersoy TÜRSAB'ın KOMER'i  fahiş fiyata mal ettiğini belirterek ''Devlete bire üç mal ettikleri şeyi bana yutturma şansları yok, izin de vermeyeceğim, sonuna kadar da takipçisiyim'' diyerek Çiftlikbank benzetmesinde bulundu. Bakanın sözünü ettiği süreçlerin tamamının TÜRSAB’ın bir önceki başkanı ile bakanlık temsilcilerinin görev yaptığı döneme ait olduğunu belirten TÜRSAB ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada bakanın kendi bakanlığını ve mensubu olduğu AKP iktidarını suçladığını belirtti.


Mevcut yönetimin KOMER'in inşaat süreçleriyle hiçbir ilgisinin olmadığı belirtilen TÜRSAB açıklamasında şu ifadelere yer verildi:


''İnşa döneminde yaşananlarla ilgili sorumluluk o dönemin yöneticilerindedir. Bakanlık, temsilcileri aracılığıyla tüm süreçlerde yer alan kurumlardan biridir. Bu açıklamaları ile Bakan, kurum olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı ile o dönemlerin iktidarını da suçladığının farkında değildir. TÜRSAB ve iştirakleri, yönetimin devri ile birlikte Firuz Bağlıkaya yönetimince denetime tabi tutulmuş, tespit edilen usulsüzlükler için yargıya ve Bakanlık başta olmak üzere ilgili makamlara konu aksettirilmiştir. TÜRSAB, KOMER’in Türk turizmine kazandırılması için Bakanlığı katkıda bulunmaya çağırıyor.''


YORUMLAR

  • 0 Yorum