Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bulgar turist akını sürüyor! Harcamaları kişi başı 150 Euro

Edirne'de cuma günleri kurulan ve bölge halkının yanı sıra kur farkı nedeniyle Bulgaristan’dan gelen turistlerin yoğun ilgi gösterdiği, Ulus Pazarı, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatıldı.

  • Reklam
Bulgar turist akını sürüyor! Harcamaları kişi başı 150 Euro
12 Aralık 2020 - 06:39
Reklam
Edirne'de vaka sayılarının artması nedeniyle bu haftada da kapılarını açmayan pazara alışveriş için gelen Bulgar turistler, salgın nedeniyle zor günler geçiren esnafa destek olup kent ekonomisine de büyük katkı sağlıyor.

Bulgaristan'dan günlük ortalama 4 bin 500 kişinin geldiğini hafta sonu ise bu sayının 9 ile 10 bini bulduğuna dikkat çeken Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt ''Edirne'den yiyecekten, beyaz eşya, mobilya ile aklınıza ne geliyorsa her şeyi alıyorlar. Bu da Edirne esnafına ve ekonomisine ciddi bir katkı sağlıyor. Bulgar turistler bir anlamda can simidi oluyor bizim için" diye konuştu.


Geçen yıla göre Bulgar turistin alışveriş, yemek ve konaklama gibi  kişi başı harcadığı paranın 100 euro'dan 150 euro'ya çıktığını belirten Zıpkınkurt şöyle devam etti:

"Geçen yıl yaptığımız ankette kişi başı 100 euro harcıyorlardı. Esnaflarla görüşmelerimde tahmini rakam olarak söylemem gerekirse, harcamaları kişi başı 150 euro'ya kadar çıktı. Kente baktığımızda her esnafta alışveriş yapan bir Bulgar müşteri var. Bu da bizim için önemli"

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum