Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Büyük skandal! Karantina otelinde 4 kadına cinsel taciz

İngiltere’de Covid-19 kısıtlamaları kapsamında hükümetin belirlediği karantina otellerinde kalan 4 kadın, güvenlik görevlileri tarafından cinsel tacize uğradığını öne sürdü.

  • Reklam
Büyük skandal! Karantina otelinde 4 kadına cinsel taciz
26 Haziran 2021 - 13:17
Reklam
İngiliz medyasında yer alan habere göre, misafirlerin karantina kurallarına uymasını sağlamak için hükümet tarafından görevlendirilen G4S adlı özel güvenlik şirketine bağlı çalışan görevliler, söz konusu kadınlara çeşitli şekillerde taciz uyguladı.

İngiliz medyasına açıklama yapan mağdur kadınlardan biri, bir güvenlik görevlisinin kendisine sosyal mesafe kuralını ihlal ederek sarılmaya çalıştığını iddia ederken başka bir mağdur ise görevlilerin davranışlarından rahatsız olduğunu, ayrıca kaldıkları odanın bir anahtarının da görevlilerde bulunmasından dolayı güvende hissetmediğini söyledi. Kadınlar ayrıca otelde nadiren ya da hiç kadın görevli görmediklerini ifade etti.


Hükümet tarafından görevlendirilen özel güvenlik şirketi G4S, iddiaların ardından personelinden en yüksek davranış standartlarını beklediğini ve görevi kötüye kullanma iddialarını araştırdığını belirtti.


Hükümetin belirlediği Covid-19 seyahat koridorlarındaki Türkiye'nin de aralarında bulunduğu kırmızı listede bulunan ülkelerden İngiltere’ye gelen kişilerin 10 gün boyunca otel karantinasında kalma zorunluluğu bulunuyor. Karantinada kalan kişilerin odalarından çıkamadığı ve yalnızca güvenlik görevlileri eşliğinde günlük egzersiz yapmalarına izin verildiği biliniyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum