Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Çeşme'de evi olana Yunanistan vizesi kolaylığı

Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia, Çeşme'de yazlık ev satın almış olan tapu sahiplerine vize kolaylığı gösterileceğini söyledi.

  • Reklam
Çeşme'de evi olana Yunanistan vizesi kolaylığı
18 Temmuz 2019 - 10:41
Reklam

Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia, Çeşme'de yazlık ev satın almış olan tapu sahiplerine vize kolaylığı gösterileceğini söyledi.

 

Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü'ye nezaket ziyaretinde bulunan Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papolia "Yeni Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ile iyi ilişkiler kuracağımıza inanıyorum. Kendisinin fikirleri çok hoşumuza gitti. Kendisinden, Çeşme'de 75 bin civarında yazlık ev olduğunu öğrendik. Yazlık evlerin sahiplerinin yüzde 65'inin İzmirli olduğunu söyledi. Çeşme'de yazlık ev satın almış olanlara, vize konusunda yardımcı olabileceğimizi söyledik. Vizede onlara kolaylık gösterebilmemiz için evin sahibi olması gerekiyor. Çeşme'deki evi ikinci adres olarak da göstermiş olabilir. Başka illerde evi olanlar, Çeşme'de de tapulu yazlık evi varsa, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odasındaki vize bölümüne gelerek vize başvurusunda bulunabilecekler" diye açıkladı.

 


Turizmin, iki ülkenin halklarını birbirlerine daha çok yaklaştıracağına inandığını vurgulayan Papoulia, "Başkonsolosluğumuzun politikası, her iki ülke insanının dostane ilişki kurması. Biz tabii ki, turizm ilişkilerinin gelişmesini istiyoruz. Türk vatandaşlarına olabildiğince uzun süreli vize vermeye çalışıyoruz. Avrupa Birliği tarafından ilan edilen rakamlara bakarsanız Yunanistan Başkonsolosluğu, en yüksek rakamlarda vize verdiğini görürsünüz. Bu politikamız hiçbir zaman değişmedi. Bu nedenle Çeşme, Kuşadası ve Ayvalık'ta vize ofislerimizi açarak, buralardaki vatandaşlara kolaylık sağlamak istedik" diye konuştu.

 

İki ülke arasındaki işbirliğinden mutlu olduklarının altını çizen Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü ise "İşbirliği halkalarının daha da genişlediğini görüyoruz. Türkiye, döviz kurundan dolayı İtalya, İspanya ve Avrupa'daki birçok ülkenin rakibi durumunda oldu. Çünkü Türkiye'de çok ucuza tatil yapmış oluyorlar. Yunanlıların da Çeşme'yi ve Türkiye'yi tercih etmelerinden, otellerimizde kalmalarından ve esnafımızdan alışveriş yapmalarından dolayı memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. ÇEŞTOB'dan aldığım bilgiler doğrultusunda, Çeşme'ye Yunanlı dostlarımızın da gelmesinde, aramızdaki işbirliğinin ne kadar iyi neticeler verdiğini de görmekteyim. Turizmin gelişmesi ile her iki ülke için de ekonomik katkı sağlandığını görüyorum. Demek ki, yol haritamız çok doğru" dedi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum