Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Çeşme'de turizmcinin yüzü gülüyor! 'Tarih yazdık, rekor kıracağız'

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Çeşme'de işletmeler, salgın öncesi rakamları aşarak yeni bir rekora doğru ilerliyor.

  • Reklam
Çeşme'de turizmcinin yüzü gülüyor! 'Tarih yazdık, rekor kıracağız'
20 Ağustos 2021 - 11:22
Reklam
Tatilin vazgeçilmezi olan deniz, kum ve güneşin yanında tarihi sokakları, eğlence tesisleri ve rüzgar sörfüyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Çeşme'de yaşanan hareketlilik hem esnaf hem de turizmcilerin yüzünü güldürüyor.

Kurban Bayramı'nda milyonları ağırlayan ilçede yoğunluk ağustos ayında da devam ederken ilçedeki turizm temsilcileri sezonun Kasım ayına kadar devam edeceğini öngörüyor.


Normalleşme haberleriyle birlikte sezonun güzel geçeceğini tahmin ettiklerini ancak bu denli bir yoğunluk beklemediklerini ifade eden Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir yaptığı açıklama şu ifadeleri kullandı:


''Yaklaşık 40 yıldır burada turizmcilik yapıyorum. Bu yoğunluğu görmedim. İlçedeki konaklama tesisleri ortalama yüzde 95 dolulukla sezona devam ediyor. Bu sezon Çeşme turizmi tarih yazdı. Salgını bu yıl telafi ettik gibi. Geçen yılın da kayıplarını sezonu uzatarak kazanacağız diye düşünüyoruz. Yerli turistle özdeşleştirilen Çeşme'ye yabancı ilgisi de dikkat çekici şekilde artmış durumda. Bu ilgi dolulukların Eylül ayı ortasına kadar süreceğini gösteriyor.''


Temmuz ve Ağustos aylarında beklentinin üstünde performans sergilediklerini, Eylül ayından da umutlu olduklarını dile getiren Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkan Yardımcısı Orhan Belge ise şunları söyledi:

''Birlik üyesi tesislerde Eylül rezervasyonlarıyla dolulu yüzde 65 olarak gözüküyor. Bunun yüzde 75 seviyesine çıkmasını bekliyoruz. Çok sayıda tatilci salgın nedeniyle rezervasyonlarını son dakikaya bıraktı. Türkiye turizmde hizmet kalitesiyle rakiplerinin önünde. 2019'u geçeceğiz diye düşünüyoruz. Ancak 2022 ve sonrasında başka sıkıntılar olmazsa rekor kırmaya devam edeceğiz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum