Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yakup Demir: ''Telefonlarımız susmuyor, rezervasyonlarımız doldu''

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir katıldığı canlı yayında bölge turizmi ve 2021 turizm sezonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Reklam
Yakup Demir: ''Telefonlarımız susmuyor, rezervasyonlarımız doldu''
06 Haziran 2021 - 19:25
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu Turizm Koordinasyon Kurulu’nda ÇEŞTOB olarak çalışmalar yaptıklarını ve Çeşme ile ilgili sorunlar oldukça dile getirdiklerini kaydeden Demir İzmir’in turizmde Türkiye’nin en önemli parçası olduğunu ve mobil turizm uygulaması Visit İzmir ile dünyanın neresinden olursa olsun herhangi bir gezginin, İzmir’in en ücra köşesindeki turizm destinasyonuna erişim konusunda her türlü bilgiye çok hızlı ulaşabileceğini söyledi.

Nisan ayında sezon açılış beklediklerini ancak aç kapa yaptıklarını belirten ÇEŞTOB Başkanı Demir devletten hiçbir şey istedikleirni sadece normalleşme sürecinin artık kesintisiz olarak devam etmesini istediklerini belirtti.

Vaka sayıları yükselince her şeyin olduğu gibi turizminde birden durduğunu ancak İzmir olarak vaka sayılarında diğer illere göre düşüş yaşadıklarını ve Çeşme’ye bakınca geçen hafta İl Sağlık Müdürlüğü'nün vaka sayısının sıfır olduğunu açıkladığını hatırlatan Demir şöyle devam etti:

''Bu konuda biz Çeşme olarak çok bilinçliyiz. Aslında turizm Çeşme’de doğdu. Kuşadası’nda birkaç otel vardı o zamanlar, Antalya hiç konuşulmazdı. Daha sonra ilerleyerek turizm Antalya’ya kadar ulaştı. Çeşme kaliteli bir destinasyon, kaliteli bir hizmet veriyor. Alaçatı’daki butik otellerin kopyası Türkiye’nin her yerine olduğu gibi yurt dışına taşınmaya başladı. Bu güzel bir duygu. Çeşme’de 1-2 otelin dışında her şey dahil konseptinde otel yok.''

Kademeli normalleşmenin 1 Haziran’da başlamasından sonra otel telefonlarının susmadığını ve rezervasyonların tamamen dolduğunu söyleyen ÇEŞTOB Başkanı Demir, bu durumdan dolayı bazı otellerin satışlarını dahi durdurmak durumunda kaldığını ancak planlamaların haftalık olduğunu şu an için turizmcilerin önlerini göremediğini sözlerine ekledi.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum