Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Çeşmeli turizmciler pahalı imajını kırmak istiyor

Çeşme'deki oteller, yıllar sonra yeniden organize edilen Çeşme Festivali ile doluluk oranlarını korumayı hedefliyor.

  • Reklam
Çeşmeli turizmciler pahalı imajını kırmak istiyor
02 Eylül 2019 - 13:51
Reklam

Çeşme'deki oteller yıllar sonra yeniden organize edilen Çeşme Festivali ile doluluk oranlarını korurmayı hedeflerken kış sezonuna ise termal kaynaklarıyla hazırlanıyor.

 

Bölgede yıllar sonra tekrar düzenlenecek olan festivalle Eylül ayını geçirecek olan turizmciler kış döneminde de termal kaynakları etkin kullanarak yerli ve yabancı turistleri ilçede ağırlamayı planlıyor. Yaz sezonunu çok verimli geçirdiklerini, özellikle bayramlarda doluluk oranlarının yüzde 100'ü bulduğunu, milyonlarca misafiri ilçede ağırladıklarını dile getiren Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Yakup Demir sezon boyunca ortalama yüzde 90 doluluk oranını yakalayarak son yılların en güzel sezonunu geçirdiklerine dikkat çekti.

 

Çeşme'de 18-22 Eylül'de düzenlenecek Çeşme Festivali'nin de otellerdeki dolulukları artıracağına değinen Demir, "Eylül ayı rezervasyonlarına göre otellerin doluluk oranlarının yüzde 50'ler seviyesinde olduğunu görüyoruz. Festivalin yaklaşmasıyla yüzde 80'lere ulaşacağımızı ümit ediyoruz. Festival iki yakanın festivali olacak. Yunanistan'dan da çok ciddi katılım bekliyoruz. Biz yazın tatil yapma fırsatı bulamayan herkesi eylül ayında Çeşme'ye bekliyoruz. Çeşme'de eylül ayında ortalama yüzde 50 indirime gittik" dedi.

 

Çeşme bölgesin pahalı olduğu algısını yıkmak istediklerini ifade eden Demir, sözlerini şöyle tamamladı:

"Beklentimiz yüksek. Çeşme, yazın rüzgarıyla tanınıyor. Ama kışın poyraz yok denecek kadar az. Çeşme'de her zaman yapılacak bir etkinlik var. Kış fiyatları 5 yıldızlı otelde kahvaltı ve akşam yemeği dahil 390-490 lira arasında. Kişi başı neredeyse 160 liraya geceleme imkanı var. Çeşme'nin pahalı algısını yıkmak istiyoruz."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum