Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Çin aşısı olan Türk vatandaşları AB ülkelerine seyahat edebilecek

Avrupa İlaç Ajansı'nın (EMA), Çin şirketi Sinovac tarafından üretilen CoronaVac aşısı için hızlandırılmış inceleme süreci başlatması Türk vatandaşlarının Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler tarafından uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulması olasılığını güçlendirdi.

  • Reklam
Çin aşısı olan Türk vatandaşları AB ülkelerine seyahat edebilecek
05 Mayıs 2021 - 22:25
Reklam
Merkezi Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bulunan Avrupa İlaç Ajansı (EMA) Çin merkezli Sinovac Life Sciences adlı şirket tarafından üretilen Covid aşısı CoronaVac için hızlandırılmış inceleme sürecinin başladığını duyurdu.

İnceleme sürecinin başlaması Türkiye'de de uygulanan aşının Avrupa'da pazarlanması ve kullanılması için önemli bir adım olarak kabul edilirken EMA'ya göre, aşıya ilişkin klinik ve laboratuvar denemelerinin ön sonuçları umut verici. Ajans, Çin aşısının hastalığa karşı korunmaya yardımcı olabileceğini düşünüyor.


CoronaVac'ın EMA tarafından onaylanması, bu aşının uygulandığı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vizelerinin olması halinde AB üyesi ülkelere sorunsuz seyahat edebilmesine de olanak sağlayacak. Haziran ayına kadar hayata geçirilmesi beklenen yeni düzenleme kapsamında Çin şirketi Sinovac tarafından üretilen CoronaVac aşısı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da, seyahat kısıtlamalarına takılmadan AB ülkelerine gidebilecek.


AB'nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, EMA tarafından onaylanmış aşılardan yaptıran herkesin, geldiği ülkeye bakılmaksızın AB üyesi ülkelere sorunsuz seyahat edebilmesini istiyor.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum