Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Çinli turiste Tunceli'de ayı saldırdı!

33 yaşındaki Çinli Jan Emmett Seto, turistik amaçla geldiği Tunceli'nin Ovacık ilçesi Karagöl Krateri bölgesinde ayı saldırısına uğradı.

  • Reklam
Çinli turiste Tunceli'de ayı saldırdı!
17 Temmuz 2021 - 00:00
Reklam
Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Karagöl Krateri'nde meydana gelen olayla ilgili olarak edinilen bilgiye göre turistik amaçla Tunceli'ye gelen Çinli Jan Emmett Seto, tek başına bölgede yaptığı gezi sırasında, yavrularıyla birlikte olan bir ayının saldırısına uğradı.

Ayının saldırısında yaralanan Çinli turist Seto'nun 112 acil çağrı merkezine ihabarda bulunarak yardım istemesi üzerine sağlık görevlileri, gelen çağrının bulunduğu koordinatın engebeli arazi olmasından dolayı bölgeye helikopterle ulaşmak için askeri yetkililerden destek istedi.


Vali Mehmet Ali Özkan tarafından verilen talimatla sağlık görevlileri askeri helikopterle Çinli turist Seto'nun bulunduğu bölgeye hareket etmesinin ardından ilk müdehalesi olay yerinde yapılan Seto helikopterle Tunceli Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldı.


Ayı saldırısından kaynaklı vücudunun bir çok bölgesinde derin kesikler oluşan Çinli turist Seto'nun ameliyata alındığı ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum